Зараз Міністерство освіти і науки працює над планом інтернаціоналізації вищої освіти в Україні, вивчаємо всі слабкі місця, які пов’язані зокрема з діяльністю міграційної служби та інших відомств, процедури яких ускладнюють процес вступу та навчання іноземних студентів, – розповідає міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Послом Держави Кувейт в Україні Рашидом Хаммадом Аль-Адвані.

Цим планом також передбачається, що будуть вивчені та спрощені умови для працевлаштування іноземних викладачів. Зокрема, щодо надання візи тощо.

mg-0178-09.02.2017Нам зараз треба збільшити кількість викладачів-носіїв іноземної мови. Таке навчання значно підвищить шанси наших дітей якісно  засвоїти іноземні мови на прийнятному для професійного використання рівня”, – зазначила Лілія Гриневич.

Розмова з Послом була зосереджена навколо поглиблення співпраці у сфері вищої освіти. Зокрема, Пан Рашид Хаммад Аль-Адвані анонсував зміну підходів Держави Кувейту до визнання дипломів.

mg-0165Ми хочемо повністю перейти на формат, коли визнаються не дипломи певної держави, а дипломи конкретних університетів. У такому ж форматі ми працюємо з Америкою, Францією та іншими країнами. Ми зацікавлені у тому, щоб наші студенти вчились тут у найкращих університетах, в яких дійсно важко і корисно вчитися. Україна має сильні заклади, які користуються авторитетом у Кувейті та випускники яких стали відомими та успішними людьми. Зокрема наш відомий кардіохірург, якого називають богом серця, отримував медичну освіту в Україні”, – зазначив Рашид Хаммад Аль-Адвані.

Слід зазначити, що Пан Посол також отримав вищу освіту в Києві в інституті міжнародних відносин.

Лілія Гриневич наголосила, що МОН зацікавлене у такій співпраці, адже подібний формат стимулюватиме заклади підвищувати якість вищої освіти, що є пріоритетом міністерства в середньостроковій перспективі.

“На жаль, для відчутного підвищення якості вищої освіти має пройти певний час, але ми вже зараз створюємо умови, щоб заклади самі були зацікавлені в підвищені якості. Зараз ми переглядаємо стандарти вищої освіти, створюємо додаткові умови щодо набору іноземних студентів, зокрема щодо перевірки знань вступників із інших держав”, – поінформувала міністр.

Пан Посол висловив впевненість, що зараз є усі можливості для поглиблення співпраці між Україною та Кувейтом у сфері освіти, і, можливо, більше студентів зможуть навчатися в українських  університетах. Лілія Гриневич  погодилася з Послом, додавши, що нещодавно запрацював сайт Українського державного центру міжнародної  освіти, на якому студенти з усіх країн світу можуть вивчити можливості отримання вищої освіти в Україні.

Інформує прес-служба МОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *