Духовний розвиток українського суспільства є частиною зміцнення національної єдності країни, а міцна сім’я – це фундаментальна основа міцної держави, у ній народжуються громадяни, в ній формуються ті суспільні чесноти, які є вирішальними і ціннісними орієнтирами для життя. На цьому наголосив міністр молоді та спорту Ігор Жданов під час урочистого відкриття Всеукраїнського з’їзду православної молоді, що відбувся 11 – 12 лютого в Київській православній богословській академії.

З’їзд присвячений темі “Християнське подружжя: пережиток минулого, традиція чи надія на спасіння” та складається з пленарного засідання, роботи в секціях, концерту тощо.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич у своєму вітанні зазначила, що духовні, моральні та професійні якості молодих будівничих українського суспільства є надзвичайно важливими для його сталого розвитку, та наголосила на значенні місії привнесення високих християнських ідеалів у суспільне життя.

Вітаючи присутніх на заході від імені українського уряду, Ігор Жданов зазначив, що питання, які будуть обговорюватися на з’їзді, є дуже актуальними. Адже сьогодні перед Україною стоять складні виклики, що, насамперед, пов’язані з військовою агресією Росії проти нашої країни.

Міністр акцентував на важливості християнських цінностей і навів дані нещодавнього соціологічного опитування, за результатами якого 74 відсотки молодих людей віком від 14 до 35 років вважають себе віруючими християнами.

“Глибоко символічним є те, що Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет народжений у селі Благодатне Донецької області (яке нині окуповане російськими терористичними військами), через усе своє життя проніс ідею створення єдиної помісної церкви. Я думаю, що ця його мрія буде втілена у життя. Як людина віруюча й патріотична, я хочу поділитися своєю мрією. Я мрію, що у нас буде єдина помісна православна церква за Вашого життя”, – зазначив Ігор Жданов, звертаючись до Патріарха Філарета.

На суспільній важливості і цінності подружжя, актуальності зміцнення інституту сім’ї наголосив і Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у своєму вітанні учасникам заходу, яке передав заступник Голови Комітету ВРУ з питань культури та духовності Віктор Єленський.

До учасників зібрання також звернулися Голова Синодального управління у справах молоді УПЦ КП архімандрит Макарій та владика Агапіт, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Благословив присутніх Святійший Патріарх Київського і всієї Руси-України Філарет.

За матеріалами Мінмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *