Днями перша леді України, голова Благодійного фонду Порошенка пані Марина Порошенко відвідала Запорізьку спеціальну загальноосвітню школу-інтернат «Джерело», де  протягом трьох днів, з 8 по 10 лютого, тривав третій етап спеціалізованих тренінгів «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати».

Навчальний курс пройшли 75 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій Запорізької області, де з липня 2016 року Благодійний Фонд Порошенка спільно з Міністерством освіти і науки України реалізує експериментальний проект із впровадження практичної моделі інклюзивного освітнього середовища.

Кожна дитина – унікальна й неповторна,  і відмінності чи інвалідність – це не вирок на все життя. Інклюзивна освіта, своєчасний психолого-педагогічний супровід та ефективні корекційно-реабілітаційні заходи – це шанс дитини стати  паралімпійським чемпіоном, відомим науковцем, культурним діячем або навіть Президентом, як 32-й Президент США Франклін Рузвельт, який був прикутий до інвалідного візка, – зазначила перша леді України Марина Порошенко.

Залучивши до роботи провідних українських та зарубіжних експертів у  сфері освіти дітей із порушеннями розвитку, Благодійний Фонд Порошенка розробив інструментарій індивідуальної та командної роботи для поглиблення професійних вмінь та навичок корекційно-реабілітаційної роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби,  спричинені порушеннями розвитку та інвалідністю. До реалізації проекту долучився голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У результаті реалізації проекту в 47 загальноосвітніх закладах відкрито 78 інклюзивних класів для 154 дітей шкільного віку з особливими освітніми потребами та 20 дошкільних груп з інклюзивною формою навчання. Якщо порівняти з минулим роком, то залучено в інклюзивне навчання в 12 разів більше шкіл, у дев’ять разів більше класів, охоплено навчанням у шість разів більше дітей. Не виділяти за вадами чи соціальними маркерами особливих дітей – це головне правило програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомої нації, – сказав очільник Запорізької області Костянтин Бриль.

У ході триденного тренінгу досвідчені тренери-практики в галузі психолого-педагогічного супроводу провели прикладні заняття з комплексної підтримки фахівцями ПМПК шкільних педагогів, які працюють із дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальними програмами розвитку (ІПР), розглянули технологію індивідуального планування та механізми ефективних ІПР.

Головна мета теоретико-практичного процесу полягала в тому, щоб дати знання, які дозволять максимально ефективно допомогти розкрити потенціал здібностей особливої дитини для опанування шкільної навчальної програми та здобуття в майбутньому професії, і як наслідок, стати повноцінним учасником українського суспільства.

Учасники тренінгу також ознайомилися з нормативно-правовою базою у сфері освіти дітей з особливими освітніми потребами та відпрацювали формат тісних взаємовідносин між спеціалістами ПМПК і батьками дітей, які потребують додаткових корекційних і освітніх послуг.

Пані Марина Порошенко подякувала тренерам, учасникам, представникам усіх дотичних структур і установ за роботу над тим, щоб інклюзивна освіта в Україні стала престижною і такою, що стоїть на захисті прав, свобод і рівних можливостей кожної людини.

Інформує прес-служба Запорізької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *