Китайські студенти Вінницького національного технічного університету разом зі своїми земляками-волонтерами, які навчають однієї з найскладніших мов громаду вишу і охочих вінничан, зорганізували оригінальне частування цзяоцзи.

Свято зустрічі весни — китайський новий рік — не уявити без червоного кольору і … пельменів. По тамтешньому — цзяоцзи. Але ними не просто пригощають — їх треба разом готувати.

Тож в останній день святкування китайського нового року — у 15-й день китайського місячного календаря у ВНТУ був майстер-клас із цзяоцзи.

«Під час святкування нового року обов’язково багато їдять і багато ходять у гості. Але якщо покликали гостей, то їх не одразу запрошують до столу, — розповідає волонтер і викладач китайської Чжоу Бей Бей. — Спільне приготування їжі дуже важливе. Це для того, аби потім весь рік бути разом. Цзяоцзи — обов’язкова і головна страва новорічного столу на півночі Китаю. Вони відрізняються від звичних вам пельменів тим, що, окрім м’яса, обов’язково мають у складі гострий перець і овочі».

Насамперед капуста. Великі поля засаджені капустою на північному сході Піднебесної. Але та, яку китайці додають у пельмені, аніскілечки не схожа ані на пекінську, ані на звичну нам будь-яку іншу. Оскільки традиційної для себе в Україні просто не знайшли, то вирішили для фаршу використати таки петсай — пекінську.

Студент ВНТУ Ван Цзянь розповів, що на новий рік неодмінно треба поїхати до батьків. Тому під час двотижневого свята весь Китай рушає з місця.

«І всі дарують подарунки. Особливо гроші дітям і старим. До того ж, що старіша людина, то більшу суму слід їй дати».

Учені ВНТУ вже багато років мають жваву наукову співпрацю з Чанчунським інститутом точної механіки та оптики, Китайським технологічним парком високих технологій (м. Цзинань), плідно контактують із Шаньдунським транспортним університетом, Хенанським університетом (м. Кайфен), Quli Normal університетом.

Читайте також: Дрогобицькі науковці популяризували прикладні освітні дослідження

Нещодавно студенти ВНТУ протягом місяця стажувались e компанії «SHANDONG VOTSEN NEW ENERGY TECHNOLOGY CO., LTD», де вивчали ефективний маркетинг, комерціалізацію та впровадження нових технологій e народне господарство.

«Загалом нині активізується співпраця України і Китаю,  — розповідає директор Науково-освітнього гендерного центру ВНТУ, кандидат філософських наук, доцент Ірина Головашенко. — Китай і його мова — це моє захоплення з юності. Навчають нас літературної китайської мови. Написання ієрогліфів дуже складне — є 24 лінії, з яких складається ієрогліф. Але їх написання дивовижно релаксує! Окрім того, ці писемні символи побудовані на глибинних речах. Філософія продукує сенси, а мова матеріалізує думки. В ієрогліфах – сутність буття!»

За інформацією прес-центру ВНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *