Щоб повністю скористатися можливостями міжнародної співпраці, Україна має суттєво доопрацювати законодавство, особливо у сфері науки та інновацій. На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха під час круглого столу з питань державно-приватного партнерства та спільних технологічних ініціатив, що відбувся сьогодні, 14 лютого, у МОН.

Захід проходив за участю європейських експертів і представників українських державних та неурядових організацій, бізнес-спільноти.

Заступник міністра зазначив, що подібні обговорення є дуже важливими для української сторони, адже торік група провідних європейських експертів в межах програми «Горизонт-2020» провела аудит та представила звіт про стан дослідницької та інноваційної системи України. Частина рекомендацій цього звіту стосувалася якраз питань державно-приватного партнерства.

«Нині це питання досить складне для України, адже наше законодавство має низку недосконалостей. Однак ми працюватимемо над їх усуненням, щоб скористатися найширшими можливостями міжнародної співпраці – у межах як «Горизонту-2020», так і інших програм, зазначених у звіті. Зокрема, у «Горизонті-2020» ми вже закрили низку організаційних питань і переходимо до відбору українських представників у комітет програми», – розповів Максим Стріха.

Він також повідомив, що відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, у 2017-му в Україні має розпочати роботу Національна рада з питань розвитку науки і технологій. Передбачається, що вона стане головним майданчиком вироблення і впровадження єдиної державної інноваційної політики та прийматиме необхідні рішення для розвитку галузі. На цьому ж було наголошено в звіті європейських експертів.

Координатор міжнародних проектів з дослідження та інновацій Європейської Комісії Тьєррі Деварс відзначив, що ефективне державно-приватне партнерство має ґрунтуватися на побудові взаємовигідного співробітництва між дослідниками та промисловцями.

«Необхідно вибудовувати потужні зв’язки між дослідницькими установами та індустріями, які будуть орієнтовані на шлях від базових досліджень до їх прикладних застосувань», – зауважив Тьєррі Деварс.

Під час заходу представники дослідницьких центрів Франції, Естонії, Німеччини, Польщі, Румунії поділилися власним досвідом упровадження проектів державно-приватного співробітництва та розповіли про їхню роль у Європейському дослідницькому просторі. Відтак учасники обговорили можливість залучення України до участі в цих проектах.

Також було презентовано відповідні ініціативи Уряду України та концепцію подальших кроків з розширення участі державних і приватних установ в програмах спільного державного та приватного співробітництва.

Відзначимо, що круглий стіл відбувався у межах проекту RI-LINKS2UA – Strengthening Research and Innovation Links towards Ukraine – головною метою якого є подальша підтримка та зміцнення інтеграції України в Європейський дослідницький простір. План роботи проекту складається з 6 спеціалізованих робочих пакетів і включає, зокрема, міжнародний обмін знаннями, розширення та сприяння участі України в «Горизонті-2020», підтримку інновацій, координацію та управління проектами тощо.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *