Днями в ужгородській ЗОШ І ст. №1 у першокласника виявили захворювання на менінгококову інфекцію. Навчання тимчасово призупинили до  20 лютого. Про це повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

У зв’язку з виниклою ситуацією провели обстеження усіх дітей і дорослих, які контактували з хворим. Лабораторні аналізи виявили ще у двох дітей локальну форму менінгококової інфекції – назофарингіт та носійство без ознак захворювання в одного дорослого. Усіх госпіталізували в обласну інфекційну лікарню.

На засіданні протиепідемічної комісії дійшли висновку, що медичних підстав для введення карантинних заходів немає, проводять дезінфекцію приміщень у школі. Оскільки менінгокок дуже нестійкий у зовнішньому середовищі, вологого прибирання з використанням спеціальних засобів, провітрювання та інших санітарних заходів достатньо.

Проте оскільки батьки, хвилюючись за здоров’я дітей, не відпускають їх до школи, й уроки відвідують лише близько третини учнів, проведення навчального процесу є неефективним. Тому прийнято рішення тимчасово призупинити навчання.

Довідка:  Менінгіт – серйозне, небезпечне захворювання, ускладнення якого можуть призвести до інвалідизації і навіть летального результату, тому кожна людина має знати, як визначити менінгіт, які в нього характерні симптоми, як проявляється менінгіт, щоб якомога раніше звернутися по медичну допомогу і вчасно почати адекватне лікування.

Загальноінфекційні симптоми – це в першу чергу інтоксикація: висока температура тіла, блідість шкірних покривів, біль у м’язах і суглобах, задишка, частий пульс, синюшність носогубного трикутника, при важкому перебігу може бути низький артеріальний тиск, зниження апетиту, повна відмова від їжі. Хворі відчувають спрагу і тому багато п’ють, відмова від пиття розцінюється як несприятлива ознака.