У січні-лютому 2017 року комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради було проведено обласний конкурс-виставку учнівської молоді «Космічні фантазії».

У конкурсі взяли участь 114 шкіл і 27 позашкільних навчальних закладів із 19 районів та міст області. Усього на розгляд журі подано 436 робіт. Активну участь у конкурсі взяли школи та позашкільні заклади Бериславського, Білозерського, Голопристанського районів і міста Херсона, які надали найбільше робіт майже до всіх тематичних розділів конкурсу.

Навчальні заклади області представили кращі роботи, які перемогли в районних (міських) конкурсах «Космічні фантазії» за жанрами: образотворче мистецтво, колаж, аплікація, паперопластика, вироби з дерева та металу, вироби з природних матеріалів, вишивки, бісероплетіння, тістопластика, іграшки, макети та моделі, розробка настільної гри.

Багато робіт, поданих на конкурс, мали змішані техніки виконання. Але всі вирізнялися неординарністю художнього мислення авторів, багатою уявою та творчими здібностями.

Журі визнало найкращими такі роботами конкурсу: «Перший Український космонавт», автор Семків Тимофій, учень 7 класу Херсонської ЗОШ № 44; «Захисник Всесвіту», автор Білоножкова Ксенія, вихованка гуртка «Креативне рукоділля» Херсонської СЗОШ № 30; композиція «Вперед, до космічних просторів», автор Добровольський Тимофій, вихованець гуртка «Образотворчий та декоративний дизайн» Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості; «Рибалка у космосі», автор Левченко Дар’я, вихованка гуртка «Конструювання і моделювання одягу» Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді; композиція «Мрійник Лоу з планети Казковії», автор Косець Анастасія, вихованка гуртка «Конструювання і моделювання дитячого одягу» цього ж закладу; «Супутник Землі», автор Леськов Едуард, вихованець гуртка «Художня обробка деревини» Бериславської станції юних техніків; а також картини з піску та картини-колажі, які відображають фантастичні ландшафти невідомих світів, космічні процеси у Всесвіті, автори — вихованці Олешківського Центру дитячої та юнацької творчості; батик «У пошуках загублених світів», автор Гордійчук Андрій, учень 6 класу Олешківської гімназії.

Читайте також: Прозоре врегулювання проблеми зі шкільними внесками батьків залежить від прийняття рамкового закону “Про освіту”

Вразили також журі і відвідувачів виставки чудові роботи: вишивка «Міжпланетна космічна станція», автор Ігошина Валерія, вихованка гуртка «Чарівний хрестик» Херсонського Центру позашкільної роботи; робота «Червона планета», автор Краснянська Єлизавета, вихованка гуртка «Фентезі» Херсонського Центру позашкільної роботи; «Космопіца», робота вихованців гуртка «Народна творчість» Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості; іграшка «Зелені чоловічки», автор Мізера Дар’я, вихованка гуртка «Іграшка» Білозерського Центру творчості дітей та юнацтва; плетена іграшка «Міжпланетний мандрівник», автор Шаповалова Дар’я, вихованка гуртка «В’язання та макраме» комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Великоолександрівської районної ради.

У розділі «Макети та моделі» було представлено багато моделей ракетокосмічних апаратів (ракетоносії, супутники, орбітальні, міжпланетні літальні апарати, місяцеходи, марсоходи тощо). У цьому розділі журі відзначило багато робіт, виконаних на високому рівні, учнів Білозерського району та вихованців Олешківської станції юних техніків.

Кращими у розділі «Розробка настільної гри» були роботи: «Я пізнаю космос», автор Брикульська Дар’я, вихованка гуртка «Юні майстрині» Білозерського Центру творчості дітей та юнацтва, та розробка гри «Затура», виконана вихованцями гуртка технічної творчості Новокаховського техніко-економічного ліцею (керівник Куриленко С.М.).

Найчисельнішим у конкурсі був розділ «Образотворче мистецтво», у якому автори подали роботи виконані у техніках живопис, графіка, гратаж, аплікація тощо.

У своїх роботах автори відтворюють дивовижні історії про підкорювачів космічних галактик, нові цивілізації та форми життя на інших планетах.

Їхні роботи — це яскрава палітра з веселими, оптимістичними барвами, на яких посміхаються кумедні прибульці, присутні фантастичні ландшафти.

Але цікавинкою виставки стали роботи: «Зустрічайте: інопланетний Грагомот» — плетена іграшка, автор Біла Ірина, вихованка гуртка «Художнього конструювання з ниток і бісеру» Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник Губанова Л.М.), та макет «Міжгалактадром» виконаний вихованцями гуртка «Всевмійка» Голопристанського районного Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Харченко Т.М.).

Загалом найбільшу кількість призових місць у конкурсі отримали учні та вихованці гуртків навчальних закладів Білозерського (43), Бериславського (26), Олешківського (24) районів та міста Херсона (75).

Управління освіти, науки та молоді
Херсонської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *