Мовну карту юних українців склали соціологи і виявили понад 95 % справжніх патріотів - 3Відповідно до соціологічного дослідження «Ми – українці», проведеного Інститутом Горшеніна,  95,1 %  юних українців пишаються тим, що живуть в Україні.

У ході дослідження експерти Інституту також запитали дітей щодо мови спілкування. Виявилось, що 37,2 % та 34,4 % дітей спілкуються у родинному колі російською та українською мовами відповідно; близько 27,8 % – обома мовами. При цьому, щодо школи, то 46,2 % відповіли, що спілкуються українською, 28,0% – російською, 25,2 % – обома мовами.

За словами експерта Марини Ткаченко, результати істотно різняться між собою з огляду на регіон: українська мова більш уживана на заході України (близько 60 – 70 %), обома мовами користуються в Центральному та Східному регіонах (близько 35 %), російська мова спілкування більш притаманна Південному та Східному регіонам країни (близько 50 – 60 %).

У ході проведення дослідження було опитано 3 000 дітей від 7 до 16 років. Похибка репрезентативності не перевищує +/-1,8 %.

За матеріаламиregionews.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *