Із метою оновлення змісту професійної освіти Міністерством освіти і науки (наказ № 522 від 26.04.2012) організована робота педагогічних колективів професійно-технічних навчальних закладів, навчально (науково)-методичних центрів (кабінетів) України з розробки проектів Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних професій на основі компетентнісного підходу. Відповідно до запитів регіональних ринків праці, визначено перелік професій, за якими області працюватимуть у цьому напрямі в 2017 році.

Для організації якісної роботи над розробкою ДСПТО із професій 7242 регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів, 7242 контролер радіоелектронної апаратури та приладів, 7129 монтажник гіпсокартонних конструкцій, 5122 кухар, 7241 електромонтажник силових мереж та електроустаткування наказом департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації (№ 17 від 26.01.2017) затверджено склад творчих груп, куди ввійшли як досвідчені педагогічні працівники 5 ПТНЗ області, так і працівники НМЦ ПТО.

Проведено два засідання творчих груп у режимі Skype-зв’язку, на яких учасники знайомилися з рекомендаціями Інституту модернізації змісту освіти МОН України щодо розробки ДСПТО на основі компетентнісного підходу, складали порівняльну таблицю завдань та обов’язків кваліфікаційної характеристики і професійних профільних компетентностей із конкретних професій.

Слід зазначити, що над новими стандартами з вищезгаданих професій працюють кілька областей. Розробники мають можливість обмінюватися напрацьованими матеріалами, дискутувати, знаходити єдині підходи і рішення. Так свої пропозиції щодо змісту ДСПТО з професії кухар представник Ужгородського ВПУ торгівлі та технологій харчування висловила на засіданні творчої групи, що проходило у Вищому комерційному училищі КНТЕУ (м. Київ).

Члени творчої групи Тячівського професійного ліцею надіслали свої пропозиції щодо ДСПТО з професії електромонтажник силових мереж та електроустаткування у ДПТНЗ «Білоцерківський професійний ліцей». А от творчий колектив Хустського професійного ліцею, який є безпосереднім розробником ДСПТО з професії монтажник гіпсокартонних конструкцій, отримав слушні пропозиції від колег із Вищого професійного училища № 25 м. Київ та ДНЗ «Львівське вище професійне училища дизайну та будівництва».

Педагоги ВПУ № 3 м. Мукачево самостійно розпочали роботу над створенням двох державних стандартів з професій регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів, контролер радіоелектронної апаратури та приладів, позаяк підготовка з цих професій в інших областях не здійснюється.

Робота творчих груп триватиме до кінця квітня 2017 року.

Навчально-методичний центр ПТО
у Закарпатській області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *