15 лютого в Києві під час прес-брифінгу були оприлюднені основні результати спільних результатів компаній, що підписали Український ПАКТ заради молоді – 2020 за перший рік роботи. Ініціатор ПАКТу – Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Міністерства молоді і спорту України. Партнер ПАКТу – Фонд народонаселення ООН в Україні.

Український Пакт заради молоді – 2020 уперше було підписано 17 березня 2016 року як частину Європейського Пакту для молоді. Пакт має дві мети до 2020 року:

  1. сприяти створенню 100 партнерств між бізнесом та освітнім сектором: тільки за 2016 рік уже налагоджено 106 партнерств;
  2. забезпечення 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді: в 2016 році вдалось створити 5 500 (що на 220 % більше, ніж було заплановано).

«Для нас принципово важливо, щоб молоді українці знайшли себе і мали можливість реалізовуватись  саме в Україні. У нас є багато можливостей, програм і проектів, у тому числі міжнародних, де ми даємо можливість обмінюватися досвідом та знаннями», — стверджує Олександр Ярема, заступник міністра молоді та спорту України.

Марина Саприкіна, керівник Центру «Розвиток КСВ», зазначила: «ПАКТ є унікальним прикладом державно-приватного партнерства. Позитивні результати за минулий рік тільки підтверджують готовність українських компаній допомогти молоді працевлаштуватися і, таким чином, зробити свій внесок у розвиток країни».

На сьогодні українська ініціатива – одна з найактивніших у Європі, та вже об’єднала 32 організації в Україні. Задоволеність компаній ПАКТом — 7,6 %. Протягом 2016 року в рамках ПАКТу:

  1. відбувались щомісячні зустрічі компаній із метою обговорення помилок у роботі з молоддю;
  2. здійснено дослідження «Навички для українського бізнесу 2030»;
  3. організовано конкурс на краще партнерство компанії і університету;
  4. проведено Форум «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці» як щорічну платформу для дискусій між компаніями і молоддю.

За словами Павла Замостяна, заступника Представника ФН ООН в Україні: «Для Фонду Народонаселення Пакт є конкретним механізмом створення можливостей для молоді реалізувати себе в Україні. Ми розглядаємо інвестиції в молодь у контексті демографічних викликів, які є очевидними для України, для її розвитку і реалізації в майбутньому, починаючи з того, що молодь є рушійною силою розвитку економіки в усіх секторах, закінчуючи не менш важливим фактором здоров’я та довголіття українців».

Читайте також: У Військовому інституті КНУ імені Т. Шевченка вшанували воїнів-афганців

«Протягом звітного 2016 року в нас перебувало на обліку 518 тисяч молодих людей, а загальна кількість людей, що користувались послугами державної служби зайнятості, — 1,3 мільйона. Тому ми маємо нині створювати такі робочі місця, щоб кожна молода особа залишалася працювати в Україні та створювала тут свою сім’ю», – зауважив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

У планах Пакту на 2017 рік: залучення нових компаній, створення як мінімум 25 партнерств і 2500 місць для стажування та першої роботи, розробка гайду для компаній з працевлаштування молоді, створення національного плану дій — програми спільних дій органів державної влади щодо працевлаштування молоді.

Центр “Розвиток КСВ”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *