15 лютого з нагоди 10-річчя заснування компанії «Геосинтез Інженірінг» на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася Міжнародна науково-практична конференція Geodrilling II «Буріння і розкриття пластів – 2017».

Компанія «Геосинтез інженірінг» – одне з провідних підприємств нафтогазового комплексу в Україні, виробнича діяльність, якого зосереджена на розробці, впровадженні, авторському супроводженні бурових розчинів та спеціальних промивальних рідин для нафтогазових свердловин. Слід зазначити, що, маючи угоду про співробітництво, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка вже протягом тривалого часу активно співпрацює з компанією «Геосинтез Інженірінг». Так, у вересні 2016 року в результаті співпраці енергетичної компаній ДТЕК та «Геосинтез Інженірінг» у ПолтНТУ було відкрито сучасну науково-навчальну лабораторію нафтогазових технологій.

Серед учасників конференції представники 41 підприємства з 7 країн світу, зокрема Азербайджану, Болгарії, Венесуели, Індії, Об’єднаних Арабських Еміратів, США, Польщі. Серед гостей заходу – ветерани нафтогазової галузі, люди, які стояли біля витоків створення науково-технічної школи буріння в Україні.

Відкриваючи конференцію, у своїй доповіді «Геосинтез Інженірінг» – 10 років роботи в сервісі бурових розчинів» директор компанії «Геосинтез Інженірінг» Іван Полетучій розповів про здобутки компанії протягом історії існування.

Керівник наукового напряму компанії «Геосинтез Інженірінг» Юрій Лубан проінформував про розроблені та впроваджені на підприємстві технології для підвищення ефективності буріння і продуктивності свердловин.

Ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко у своєму виступі «Підготовка кадрів для підприємств нафтогазового комплексу» презентував історичний досвід 200-річних освітніх традицій навчального закладу від початку ХІХ століття до наших днів. Він представив ученим конференції основні напрямки діяльності факультетів, інститутів і коледжів ПолтНТУ, зосередив увагу на розвитку нафтогазової освіти та результатах спільної роботи з провідними підприємствами галузі у підготовці профільних фахівців для нафтогазового комплексу.

Від імені науково-педагогічного та студентського колективу ПолтНТУ ректор привітав компанію «Геосинтез Інженірінг» з десятиріччям, відзначивши вагомий внесок у розбудову енергетичної системи держави. Символічним подарунком для компанії «Геосинтез Інженірінг» – партнера ПолтНТУ, стала картина з зображенням Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Директору компанії, випускнику ПолтНТУ Івану Полетучому ректор вручив диплом почесного магістра нафтогазової справи та символічну мантію.

– Діяльність Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка спрямована на постійну співпрацю з бізнесом. Компанія «Геосинтез Інженірінг» є одним із наших стратегічних партнерів, зокрема в підготовці кадрів. Наші студенти проходять практику на цьому підприємстві. Один із засновників компанії, Полетучій Іван Іванович, є випускником нашого навчального закладу. І дуже приємно, що випускники пам’ятають свою альма-матер. Сьогодні ми будемо вести розмову про спільні наукові розробки, оскільки для виробництва дуже важлива думка науковців. Саме об’єднання зусиль науки, освіти, бізнесу і влади забезпечить енергетичну безпеку нашої держави та високоякісну підготовку фахівців нафтогазового комплексу, а наші розробки сприятимуть підвищенню ефективності діяльності підприємств нафтогазового комплексу. – зазначив ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко.

У своєму виступі керівник відділу технології буріння Інституту нафти і газу (Польща) Matgorzata Uliasz акцентувала увагу на напрямах лабораторних досліджень бурових розчинів, що застосовуються під час буріння свердловин і розкриття продуктивних відкладів.

Начальник департаменту буріння ПрАТ «Нафтогазвидобування» енергетичної компанії ДТЕК Олександр Лазаренко поділився досвідом роботи підприємства із використання промивальних систем при бурінні глибоких свердловин.

Про інноваційні дослідження впливу промивальних рідин та рідин інтенсифікації на колекторські властивості зразків керну доповів головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр», випускник факультету нафти і газу та природокористування Олег Голуб.

На конференції розглядалися питання ефективності застосування полімерних промивальних рідин, вибору технологічних рішень для буріння стабілізованих ділянок свердловин, перспектив збільшення видобутку нафти і газу, сучасних рішень екологічних проблем та ін.

Співпраця ПолтНТУ з компанією «Геосинтез Інженірінг» та провідними нафтогазовими компаніями сприяє розвитку нафтогазової промисловості України, адже висококваліфіковані фахівці, яких готує Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, – це запорука стабільного та ефективного розвитку України!

Сергій Єфіменко, ІАЦ ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *