Перспективи впровадження англомовної програми подвійного диплома на рівні бакалаврату між Латвійським університетом та Університетом банківської справи обговорили представники навчальних закладів під час зустрічі у Ризі. За словами проректора Університету банківської справи з навчально-виховної роботи та міжнародних зв’язків Олексія Другова, така співпраця є логічним продовженням започаткованих програм подвійного диплома, що вже діють у виші з Краківським економічним Університетом.

«Програми подвійного диплома – це гарна можливість для українських студентів здобути два дипломи: український та європейський одночасно з мінімальними витратами часу та фінансових ресурсів. Такі програми відкривають нові можливості для подальшого працевлаштування як в Україні, так і за кордоном, допомагають удосконалити іноземну мову та гарантують якісні практичні знання», – каже Олексій Другов.

Під час переговорів із деканом факультету бізнесу, менеджменту та економіки Латвійського університету доктором Гундарсом Берзінсом, заступником декана Маргаритою Дунською, досягнуто домовленості про започаткування такої програми вже у наступному навчальному році.

Наразі, згідно з підписаною угодою про співробітництво, щорічно двоє студентів Університету банківської справи мають змогу безкоштовно навчатись у Ризі, а двоє латвійських – в Україні. Студенти активно використовують ці можливості, зокрема двоє студентів Інституту бізнесу та банківських технологій УБС зараз навчаються у Ризі, а студент із Латвійського Університету – у Львівському інституті УБС.

За словами Олексія Другова, цікавими для українців є також можливості співробітництва з Латвійським Університетом щодо проектної роботи та програми Еразмус +, зокрема й у сфері академічної мобільності працівників та студентів.

Секретар Посольства України в Латвії Андрій Страшний під час зустрічі з Олексієм Друговим запевнив у всебічній підтримці таких спільних проектів і повідомив, що у квітні планується підписання оновленої міждержавної угоди про освітнє і наукове співробітництва між Латвією та Україною, у якій значну роль буде відведено питанням визнання документів про освіту, академічній мобільності студентів та викладачів.

Під час зустрічі з Йанісом Мотівансом, директором центру підвищення кваліфікації Центрального банку Латвії, було досягнуто домовленості про відрядження працівників Центру в УБС, для ознайомлення з ходом проекту «Фінансова грамотність в Україні» та викладання українським студентам сучасних особливостей роботи банківської системи ЄС.

Зустріч зі студентами Університету банківської справи, які зараз навчаються за програмою обміну, вкотре переконала у теплоті українсько-латвійських відносин, гостинності Риги та наших друзів у Латвійському Університеті. Цікавою також була зустріч зі студентами 4 року навчання факультету бізнесу, менеджменту та економіки (тривалість навчання на бакалавраті у Латвії – від 3 до 4 років), після лекції англійською мовою: «Про уроки реформи банківської системи України» було дуже багато цікавих запитань і приємного спілкування.

 

Прес-служба УБС

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу