Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови, з нагоди якого в Острозькій академії прочитали молитву «Отче наш» різними мовами світу.

У Національному університеті «Острозька академія» вже вкотре проводять заходи з вшанування рідної мови. Цьогоріч студенти запланували велику кількість цікавих і незвичних акцій, серед яких «Декламація поезії», «Відкритий мікрофон», «Моя розповідь», «Філологічні онлайн-тести», «Конкурс читців» та багато інших.

Унікальний захід провели у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», читаючи відому молитву «Отче наш» різними мовами світу. Загалом прозвучали 14, серед яких китайська, італійська, єврейська, російська, польська, угорська та інші.

«Святе Письмо одвічно об’єднувало народи всього світу. Сьогодні студенти Острозької академії продемонстрували, що хоч би якою мовою ти говорив, треба її любити, плекати і поважати. Адже саме за допомогою слова ми можемо звернутися до Бога, аби поділитися з Ним своїми душевними переживаннями, попросити підтримки і благословення», – розповідає настоятель храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», професор Василь Жуковський.

«Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний і духовний результат багатолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Потрібно шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу», – ділиться враженнями студентка факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Інна Калітко.

Інформує прес-служба Острозької академії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *