За інформацією правоохоронних органів, близько 13 тисяч дітей в Україні середнього та старшого шкільного віку зареєструвалися в певних соціальних групах, які підштовхують їх до суїцидальних вчинків.

У Києві з кінця січня минулого року в закладах освіти із залученням професійних психологів проводяться профілактичні бесіди – як із дітьми, так і з  батьками. Про це під час щотижневого брифінгу повідомив керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко.

«Як відомо, до України дійшли певні соціальні групи, які підштовхують дітей до суїцидальних намірів. Ми зіткнулися з добре підготовленою організацією, з оперативною зміною серверів, а також із серверами, які розміщені за межами України», – зазначив керівник апарату КМДА.

Сьогодні департамент Кіберполіції Національної поліції України працює в Києві в тісній співпраці з міськими службами. Фахівці проінструктовані та готові надати будь-яку допомогу у вирішенні таких проблем, проте ані поліція, ані школа не можуть замінити дітям батьків: раннє виявлення подібних ситуацій залежить виключно від них.

«Хочу звернути вашу увагу на цю проблему насамперед як батько. Я дуже прошу батьків сьогодні проявити особливу пильність і за будь-якої підозри щодо участі дітей у подібних групах проводити з ними профілактичні бесіди вдома, а також звертатися до фахівців психологічних і соціальних служб, медиків і педагогів. На жаль, минулі вихідні показали, що це не марна загроза, проте ми переконані в тому, що є можливість запобігти будь-якій критичній ситуації при оперативному реагуванні та роботі на випередження», – наголосив Володимир Бондаренко.

Довідково. У разі виявлення «груп смерті» Департамент Кіберполіції Національної поліції України просить повідомляти в Кіберполіцію (цілодобово), за телефоном гарячої лінії (044) 374 37 21 (із 08:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соціальної мережі, в якій була виявлена група.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *