Чи перейдуть діти з ВКонтакте в нову захищену соціальну мережу? -

Школи декількох районів Львівської області вже з 1 вересня цього року почнуть використовувати нову навчальну он-лайн мережу – MySchool.ua, що включає весь функціонал від SMS-щоденника та шкільної звітності до закритої соціальної мережі.

Вибір пав на систему MySchool.ua в першу чергу завдяки її широкій функціональності, навіть в порівнянні з платними системами (MySchool.ua для всіх користувачів є на 100% безкоштовним). Саме тому, на сьогоднішній день до MySchool.ua вже надійшли заявки на використання системи від шкіл з 16 областей України. В тому числі, надійшла заявка від представників області, де раніше вже придбали іншу навчальну програму вартістю в кілька мільйонів гривень, але яка фактично так і не була зреалізована.

Чим привабливе навчальне середовище Myschool.ua для навчальних закладів?

MySchool.ua – це сайт, на якому реалізована повна навчальна онлайн-екосистема для всіх людей, які пов’язані зі шкільним процесом, а саме: школярів, їх батьків, вчителів та керівників районних відділів освіти. Ту реалізована автоматизація документообігу шкіл, величезна он-лайн бібліотека з мультимедійними матеріалами для учнів та конспектами для вчителів по всіх предметах, темах і для всіх класів, різні SMS- сервіси. Для адміністраторів школи працює зручний облік шкільних підручників, конструктор електронних тестів і тематична соціальна мережа.

Не секрет, що понад 90 % дітей вже проводить час в соціальних мережах, які неконтрольовані і часто для дітей є навіть небезпечними. Розробники MySchool.ua, керуючись принципом «Не можеш перемогти – треба очолити!», розробили шкільну мережу, яка і виглядає і діє по аналогії до таких популярних соціальних мереж, як «ВКонтакте» та «Фейсбук», але має жорсткі обмеження по доступу до неї. Доступ до системи видається директорам шкіл, які вносять в систему лише своїх вчителів, учнів та їх батьків.
Таким чином – в системі нема випадкових людей і під іменем «Наташа» не буде ховатись якийсь «Іван Петрович».

Зручною є функція SMS-інформування батьків. Навіть якщо немає доступу до Інтернету, про успішність і відвідування чи прогули своєї дитини можна буде довідатись з SMS-повідомлень.

Під час використання системи MySchool.ua вчителям найбільше подобаються готові конспекти до більшості уроків, розроблені саме для користувачів MySchool.ua; багата мультимедійна бібліотека навчальних матеріалів. Також, можливість бачити в журналі виконання домашніх завдань учнями. І окремо подобається прямий і миттєвий доступ до батьків, за допомогою SMS чи переписки через сайт.

MySchool подбала і про вчителів старшого віку – розробивши суперінтуітивну версію системи, яку адаптовано до планшетних комп’ютерів, що знімає популярну проблему: «як зробити подвійний клік мишкою, якщо я не вмію рухати цією мишкою». Слід відзначити, що найдешевші повноцінні планшети зараз коштують усього $50-$70, при покупці без посередників, наприклад на сайті Alibaba.com.

Директори – отримують швидкий доступ до будь-якої інформації по своїй школі і створенню звітів. А також готовий сайт школи, який автоматично і безкоштовно генерується системою для кожної школи.

Керівники відділів чи управлінь освіти бачать статистичну звітність по школах в динаміці.

Батьки – контролюють успішність та відвідуваність своїх дітей і те, як виконуються домашні завдання, в яких шкільних заходах беруть участь їхні діти.

Учні, в свою чергу, отримують можливість переглядати мультимедійні навчальні матеріали, швидко і зручно виконувати домашнє завдання: крім використання, школярі можуть спитатись поради чи допомоги як у вчителів, так і в однокласників. Це можливо завдяки внутрішній соціальній мережі, яка крім стандартних функцій (спілкування, публікації фотографій, надсилання файлів, стрічки новин та інше), відображає хто і коли з однокласників почав чи вже виконав домашнє завдання.

Добре відома формула управління людськими ресурсами вчить що: 10% людей завжди самовмотивовані, а 10% – завжди будуть халявщиками, однак більшість людей – 80%, працюватимуть добре, якщо є система контролю над їх роботою. Отже, ключ до успіху простий – «Ефективний і бажано щоб ненав’язливий контроль, підвищать будь-яку результативність».

Саме такий вид контролю, як «публічність для свого кола спілкування» – є головною ідеєю MySchool.ua. Адже, через свою прозорість – система MySchool.ua є водночас і мотивуючою, завдяки змагальній складовій, якою наскрізь і щодня пронизана система. Саме змагальна складова постійно мотивує виконувати свою роботу краще, як для учнів, так і для вчителів, наприклад, «Хто з однокласників швидше сьогодні виконав домашні завдання по географії», або «Хто перший в класі отримав п’ять дванадцяток з інформатики»…

Схема мотивації по принципу «кнута и пряника» давно всім добре відома. Однак, в MySchool.ua більше орієнтуються на «пряники».

На останок хочеться додати, що дана система розроблена в Україні та знаходиться на серверах Укртелекому. І, що однозначно приємно, є 100% безкоштовною.

Основне – як підключитись до MySchool.ua? – Просто подати заявку на сайті, і з вами зв’яжуться того ж дня.

Як знати що всередині системи? – На головній сторінці сайту є сторінка із назвою «Що всередині».

Скільки часу потрібно на повний запуск для однієї школи? – Від трьох днів до тижня.

Які етапи проходяться під час впровадження? – Коротко – це два пункти: скласти список користувачів своєї школи, внести розклад занять. І все, можна починати працювати.

Які вимоги до швидкості інтернету? – Фактично ніяких, тобто рівно такі ж як і для «ВКонтакте» чи «Фейсбук».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *