23 лютого 2017 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 3 «Ромашка» методистом районного методичного кабінету  відділу освіти Яготинської районної державної адміністрації Миненок О.В. проведено спільне засідання районних методичних об?єднань старших медичних сестер і практичних психологів дошкільних навчальних закладів на тему: «Взаємодія старшої медичної сестри та практичного психолога в роботі з дітьми дошкільного навчального закладу щодо адаптації дитини до умов дитячого садка».

Метою засідання є спонукати практичних психологів і старших медичних сестер дошкільного навчального закладу до ефективної співпраці під час роботи з дошкільниками; активізувати знання слухачів щодо запобігання та подолання психологічної травми у дитини.

Засідання відкрила методист районного методичного кабінету Миненок О.В., яка повідомила і обґрунтувала тему і мету заходу.

Під час теоретичного блоку із змістовною доповіддю  з досвіду роботи виступила старша медична сестра ДНЗ №3 «Ромашка» Крамна Т.В., яка звернула увагу на вплив психологічної травми на особистість дитини. Також практичний психолог ДНЗ №2 «Дюймовочка» Литовченко Н.Б. в своєму виступі зупинилась на взаємодії медичного працівника та практичного психолога щодо організації навчального-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі під час адаптації дитини до умов дитячого садка.

У ході  «круглого столу» обговорено проблемні ситуації щодо психологічної допомоги дітям дошкільного віку, під час яких кожен учасник міг висловити свою думку з цієї проблеми.

Презентаційний блок представила практичний психолог ДНЗ № 3 «Ромашка» Журба Ю.І., яка продемонструвала присутнім презентацію свого досвіду роботи з проблеми «Психологічна травма: причини та шляхи подолання».

При обговоренні заходів кожен учасник висловив свою думку щодо взаємодії медичного працівника, практичного психолога дошкільного навчального закладу та батьків щодо підготовки дитини до відвідування дитячого садка.

У ході засідання були прийняті методичні рекомендації з даної проблеми, в яких основними пунктами значилось:

1) забезпечити сприятливі комфортні умови колективом дошкільного навчального закладу для успішної адаптації дитини в дитячий колектив;

2) проводити роз’яснювальну роботу серед батьків щодо уникнення фізичного насильства та жорстокої поведінки в сім?ї та надання консультацій батькам, діти яких потребують допомоги психолога.

Департамент освіти і науки
Київської облдержадміністрації

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *