Днями у світ вийшов другий номер глянцевого журналу для педагогів молодшої школи «Перша вчителька».
«Це особливе перше вересня для української освіти, особливий початок нового навчального року, – пише у своєму вітальному слові до читачів заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський. – По суті це старт нової української школи. Першокласники навчатимуться за новими сучасними європейськими стандартами і програмами… Це старт нової ідеології освіти».
То про що читачі зможуть дізнатися, розгорнувши другий номер «Першої вчительки»?
Великий блок матеріалів присвячений саме впровадженню нових стандартів початкової освіти. Адже на вчителів чекає багато роботи – тепер усі учні молодших класів вивчатимуть іноземну мову з першого класу, а ще в програмі буде інформатика, виділяється в окремий дуже цікавий курс природознавство.
Звичайно, впроваджувати всі ці нововведення буде непросто, особливо коли йдеться про вчителя-початківця. Тому саме на нього розрахована стаття, в якій «зубри» початкової школи діляться досвідом і дають слушні поради «новобранцям».
Не залишилися за бортом і соціальні проблеми: ми розповімо вам, як будують сімейний бюджет молоді вчителі, які пільги передбачені для сільських педагогів і для вчителів-і пенсіонерів.
Окрема велика тема номеру – взаємовідносини між батьками й учителями.Як правильно провести перші батьківські збори, що таке «батьківська парта» в перших класах, які висновки треба зробити після того, як відбулися віртуальні збори батьків майбутніх першокласників і взагалі – як учителю і батькам знайти спільну мову – про все це ви зможете прочитати в журналі.
Звичайно, ми не оминули психолого-педагогічну тематику. Науково-популярні статті про особливості підготовки до школи, про те, як правильно розсадити дітей у класі, враховуючи їх психологічні риси і стан здоров’я, не лише розкриють ці теми, а й дадуть вчителю корисні практичні поради.
В рубриці «Здоров’я» ви довідаєтесь про дуже серйозну проблему, яка турбує як педагогів, так і учнів – хвороби шлунково-кишкового тракту. Як уникнути хвороби, харчуючись у шкільній їдальні? Якої дієти краще дотримуватися вчителеві і дитині?
У рубриці «Особистості» ви прочитаєте про двох видатних жінок-педагогів. Одна з них – Софія Русова – уособлює історію української педагогіки, друга – академік Олександра Савченко – її сучасність.
У рубриці «Творча майстерня вчителя» ми пропонуємо і сценарій свята Першого дзвоника, і технологію організації роботи з підручником, і ще багато корисного. Ви зможете ознайомитися з останніми наказами й листами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.