Другий обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України традиційно відбувся на базі Запорізького національного університету. У заході взяли участь представники адміністрації вишу, зокрема проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Волков, помічник ректора Наталія Воронова, декани факультетів: Ольга Пономаренко (факультет соціальної педагогіки та психології), Микола Маліков (факультет фізичного виховання), Тетяна Коломоєць (юридичний факультет), Тамара Хом’як (філологічний факультет), Сергій Гоменюк (математичний факультет), Віталій Горбенко (фізичний факультет) та інші.

Захист учнівських робіт учасниками конкурсу представники ЗНУ провели спільно з відповідальними особами-представниками Запорізького обласного відділення МАН України та відділом доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету.

Проректор із науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимир Волков, вітаючи учнівську молодь, зазначив, що всі вони – вже переможці, адже змогли показати кращі результати серед однолітків у попередньому етапі.

До юних науковців із привітальним словом звернулася також віце-президент Запорізького відділення МАН України, професор Запорізького національного університету Валентина Бовт, яка зазначила, що для багатьох учасників Малої академії наук попередніх років їхня наукова робота надала можливість вступити на обрану спеціальність у престижному виші, а після отримання вищої освіти – продовжити будувати успішну кар’єру.

В урочистому відкритті роботи МАН взяла участь і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. Вона запросила учнів 11-х класів на інноваційний цьогорічний конкурс «Ректорські учнівські олімпіади» та розповіла про безкоштовні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання, які проводить Запорізький національний університет.

Учасники ІІ етапу обласного конкурсу МАН захищали роботи за напрямами: «відділення історії, філософії та суспільствознавства», «відділення наук про Землю», «відділення мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства», «відділення хімії та біології, екології та аграрних наук», «відділення технічних наук, фізики та астрономії, математики, економіки, комп’ютерних наук».

Усі члени журі, серед яких було чимало представників Запорізького національного університету, відзначили високий рівень підготовки старшокласників та їхню вмотивованість і прагнення до перемоги. Представник департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Оксана Устименко відзначила доброзичливу і гостинну атмосферу, яка панувала під час проведення МАН. Також вона відзначила важливість плідної співпраці між Запорізьким відділенням Малої академії наук України та Запорізьким національним університетом, яка триває вже понад 25 років. Доповідач подякувала представникам вишу за самовіддану працю та прагнення створити максимально комфортні умови задля того, аби старшокласники області змогли розкрити свій науковий потенціал.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу