З нагоди відзначення 80-ої річниці від дня народження відомого педагога-гуманіста Олександра Антоновича Захаренка на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Гуманна педагогіка у процесі особистісного розвитку дитини» («Лицар гуманної педагогіки – Олександр Антонович Захаренко»).

Його організаторами виступили: Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського НАПН України; кафедра педагогіки та освітнього менеджменту УДПУ імені Павла Тичини; авторська О.А. Захаренка середня загальноосвітня школа с. Сахнівка Корсунь-Шевченківської районної ради Черкаської області; Уманський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №6 – дошкільний навчальний заклад».

Відкрила пленарне засідання кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, модератор заходу Лариса Ткачук. За її словами, щорічні педагогічні читання в УДПУ з гуманної педагогіки, присвячені ідеям та вченням талановитого освітянина, директора «Школи над Россю» О.А. Захаренка, цьогоріч набули статус Всеукраїнського науково-практичного семінару.

Читайте також: В УДПУ імені Павла Тичини відбувся благодійний ярмарок

Із захопленням слухали присутні у залі виступ сина Олександра Антоновича – Сергія Захаренка, який пам’ятає невтомну працю батька, його добрі лагідні очі, ніжну щиру посмішку, задумливий погляд. Син продовжує батькову справу, він як кандидат педагогічних наук, доцент кафедри загальної педагогіки і психології ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького докладає максимум зусиль, щоб продовжити його вчення, зберегти не тільки у своїй душі, а й у душах оточуючих риси, про які говорив його батько – доброту, благородство, гуманність, безкорисливість, віру, без якої неможливе щасливе життя, любов, яка дає змогу виплекати у кожній дитині справжню Людину.

Про роботу Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №6 – дошкільний навчальний заклад» із впровадження досвіду О. А. Захаренка розповіла заступник директора закладу Тетяна Косовська. Її виступ яскраво ілюстрував виступ співучої родини Левченків: Любові, Давіда, Сабіни та Губрій Марії.

Спогадами про співпрацю О. А. Захаренка із Уманським державним педагогічним університетом із присутніми поділився доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Олександр Коберник. Він також зупинився на питаннях впровадження педагогічних ідей О. А. Захаренка у підготовці майбутніх учителів.

На засіданнях наукових секцій семінару обговорені проблеми, пов’язані з педагогічною спадщиною О.А. Захаренка. Опрацьовано теми «Авторська школа О.А. Захаренка як освітній простір формування особистості учня», «Ціннісні виміри освіти і виховання в педагогічному досвіді та спадщині О.А. Захаренка: реалії і перспективи», «Адміністративно-управлінська діяльність О.А. Захаренка: теорія і практика». Окремо науковці розглянули психопедагогічні засади виховної системи народного вчителя, технології соціальної роботи у спадщині та практичному досвіді О. А. Захаренка. Особливу увагу приділили темі «Впровадження педагогічних ідей О. А. Захаренка у підготовці майбутніх учителів».

Учасники семінару з цікавістю переглянули відеофільм «Академік із Сахнівки».

Центр культури і дозвілля “Гаудеамус”
УДПУ імені Павла Тичини

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *