Днями у харківській загальноосвітній школі №124 відбувся круглий стіл на тему інклюзивної освіти.

У заході взяли участь представники департаменту охорони здоров’я, міської громадської організації інвалідів «Креавіта», Харківського спеціалізованого медико-генетичного центру, Харківської обласної психолого-медико-педагогічної консультації, профільних вищих навчальних закладів.

Як розповіла директор департаменту освіти Харківської міської ради  Ольга Деменко, тема інклюзивної освіти в Україні важлива і актуальна, але для Харкова вона не є новою.

«Школа №124, яка є першою школою інклюзивної освіти в Україні, на даний момент навчає 20 дітей з особливими потребами, вісім з них – це діти на візках. При школі працює два інватаксі, які доставляють школярів з дому до школи і назад. В цілому, в цій школі є вся інфраструктура і умови для навчання дітей з особливими потребами», – зазначила Ольга Деменко.

Нагадаємо,  з 1 вересня 2017 року, згідно з постановою Кабінету міністрів, до 2022 року має здійснюватися поступовий перехід навчання дітей з особливими потребами зі шкіл-інтернатів в загальноосвітні школи.

Ольга Деменко повідомила, що в планах міста – визначити опорні школи в кожному районі міста і створити в них класи інклюзивної освіти. Для цього готуватимуть профільних педагогів, логопедів, дефектологів, психологів. На даний момент у Харкові є вже дитячі садки з такими фахівцями.

За словами дитячого позаштатного психіатра департаменту охорони здоров’я Тетяни Шейніної, зараз головною проблемою є соціалізація дитини з особливими потребами.

«Дуже важливим є не тільки дати освіту дитині, але і зробити так, щоб їй було комфортно в будь-якому колективі, не тільки поруч з такими ж дітьми. Зараз у навчальних закладах з’явилася можливість впроваджувати предмети, які не є обов’язковими за програмою, але дуже позитивно впливають на психіку дитини з особливими потребами. Це арт-терапія, музикотерапія, сенсорна інтеграція, пісочна анімація та інші предмети», – розповіла Тетяна Шейніна.

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки Харківської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *