У Запорізькому національному університеті вперше провели Ректорські олімпіади для учнів 11 класів із 9 профільних предметів: «Біологія, хімія», «Економіка», «Журналістика», «Іноземна філологія (англійська, іспанська, німецька, французька)», «Історія України», «Математика», «Педагогіка та психологія», «Українська мова і література» та «Фізика». 

У цих інтелектуальних перегонах взяли участь понад 400 школярів із Запоріжжя та 14 районів області. Ректорські олімпіади започаткували у виші, аби залучати найталановитішу молодь до науково-освітнього простору університету, стимулювати бажання самовдосконалюватися і допомогти здійснити правильний вибір майбутньої професії.

Під час урочистого відкриття заходу ректор ЗНУ Микола Фролов наголосив: «Ректорська олімпіада вперше проходить у Запорізькому національному університеті. Ми разом із департаментом освіти і науки облдержадміністрації зробимо ці олімпіади щорічними. Тим абітурієнтам-переможцям олімпіади, котрі вступлять на навчання, буде здійснена оплата першого семестру навчання (для контрактників) або вручений грошовий сертифікат (для бюджетної форми навчання). Переможці олімпіад, які посядуть 2 і 3 місця, отримають фінансову винагороду».

Представники профільних комісій ЗНУ 6 березня розпочнуть перевірку робіт із Ректорських учнівських олімпіад, а 13 березня її результати будуть оприлюднені на сайті університету.

Після урочистої частини учасники олімпіад розійшлися по аудиторіях для написання тестових завдань. Так, старшокласниця Олешинської загальноосвітньої школи Вікторія Онопрієнко брала участь в олімпіаді з історії України: «Інформацію про проведення Ректорських олімпіад я знайшла на офіційному сайті університету. Маю намір отримати професію медичного профілю, тому складатиму тести ЗНО з хімії, біології, історії України, української мови і літератури».

Анастасія Вакал – учениця Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 – брала участь у Ректорській олімпіаді з педагогіки та психології: «Буду вступати на філологічний факультет. Проте мрію здобути ще одну спеціальність – «Психологія».

Про серйозну професію фізика мріє Артем Діденко із Запорізької гімназії №31: «Про Ректорські олімпіади у ЗНУ мені розповіли друзі, які відвідують підготовчі курси в Запорізькому національному університеті. Також я маю намір у березні пройти тут безкоштовне пробне тестування з англійської мови».

За інформацією прес-центру ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *