4 березня в Донецькому юридичному інституті МВС України було проведено День відкритих дверей на юридичному факультеті. Треба зазначити, що не дивлячись на те, що такий захід на факультеті проводиться вперше, історія факультету  починається з квітня 1995 року, коли наказом Донецького інституту внутрішніх справ у складі вишу було створено госпрозрахункове відділення з підготовки фахівців-юристів (на умовах повної компенсації витрат на навчання) освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності «Правознавство» для роботи у державних та комерційних структурах.

Історія не стоїть на місці, тому у 1998 році відділення отримало нову назву «відділення підготовки фахівців на умовах повної компенсації витрат на навчання», і тільки у листопаді 2006 року на базі відділення було створено самостійний підрозділ, який іменовано як факультет права. Основним завданням факультету стала ступенева підготовка фахівців-юристів освітніх ступенів «бакалавр» та «спеціаліст» як на денній, так і на заочній формах навчання. З 2008 року факультет права розпочав підготовку фахівців освітнього ступеня «магістр» на денній формі навчання. З проведенням ряду організаційно-штатних заходів у виші, зміни знов торкнулися і факультету. У вересні 2016-го, у рік 55-річниці з Дня створення навчального закладу, факультет отримав нову назву – «юридичний».

Модераторами профорієнтаційного заходу стали щойно обрані керівники кафедр: державно-правових дисциплін та міжнародного права (Філіпенко Тетяна В’ячеславівна, доктор наук з державного управління, професор), господарсько-правових дисциплін (Кадала Віталій Віталійович, кандидат юридичних наук) та цивільно-правових дисциплін (Піддубна Дар’я Сергіївна, кандидат юридичних наук). До заходу готувались заздалегідь, дуже хотілося зробити для своїх абітурієнтів щось особливе, а ще більше – поєднати теорію з практикою.

… До початку Дня відкритих дверей юридичного факультету ще понад двох годин, а у холі головного навчального корпусу та читальній залі загальної бібліотеки занадто жваво, але хвилююче. Під керівництвом кандидата юридичних наук Буги Володимира Васильовича чоловіча половина кафедр юридичного факультету готувала залу для гостей – майбутніх абітурієнтів. У холі корпусу, було чути схвильовані голоси студентів юридичного факультету, які представляли свої наукові та спортивні досягнення до «студентської скарбничики», а завдяки методисту факультету Потоцькій Надії Михайлівни всі дипломи, грамоти, сертифікати, медалі та кубки зайняли свої місця у «скарбничці». Разом зі студентами не менше хвилювалися і працівники кафедр, які напередодні підготували свої профорієнтаційні буклети та запросили поважних гостей.  Упоратися з цим вдалося кандидату юридичних наук Бугі Ганні Сергіївні, при сприянні працівників навчально-методичного відділу Передерій Олесі Геннадіївни та Приходько Людмили Павлівни.

До початку заходу – 40 хвилин. Усі працівники кафедр розташувалися у холі головного навчального корпусу, але… Один стілець до цього часу пустував. Чай, кава, печиво та цукерки, які доброзичливо пропонували кандидати юридичних наук Хайлова Тетяна Володимирівна та Павліченко Євгенія Володимирівна напруження не знімали. Але хвилювання було марним. Хвилину в хвилину може собі дозволити прийти тільки кандидат юридичних наук Коміссаров Микола Леонідович, адже він майстер своєї справи –  бере участь у всіх Днях відкритих дверей, і експертна валіза займає своє почесне місце завжди вчасно.

Ще хвилина і почали приходити перші абітурієнти, їхні батьки та друзі, повеселішали і студенти юридичного факультету, адже кожен з них повинен був привести з собою на День відкритих дверей свого товариша. Усіх гостей радо зустрічали кандидати юридичних наук Громенко Юлія Олександрівна, Родіна Валерія Вікторівна та методист факультету Пісчик Олена Олександрівна.

Нарешті хвилювання вщухло, бо гості знайомилися з майбутніми роботодавцями випускників вишу: Орещук Л. – головним спеціалістом відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги другого Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; представниками юридичної компанії «Creating-G» Гофмеклер М. – керівником юридичної компанії «Creating-G», Філатовою М. – керівником відділу маркетингу компанії, Смирновою Є. – керівником відділу HR компанії, керуючим партнером адвокатського об’єднання «Альфа Лекс» Макаренко Н. Особливо цікавими співрозмовниками стали заступник начальника митного поста «Кривий Ріг» Дніпропетровської митниці Корніяш С. та юрист Криворізької міської Прокуратури № 2 Литюча М. Не кожного дня є можливість саме прокуророві поставити запитання: «Як стати прокурором?» Людина у формі завжди викликає інтерес, тому і до Сергія Корніяша було не мало запитань щодо майбутньої професії митника.

Офіційну частину заходу потрібно було розпочинати, а гості все ще дружньо робили селфі та рахували на полицях книжної вистави значки «Сови-мудрості». І мальовниче привітання з весною і «Сови-мудрості» були підготовлені колективом загальної бібліотеки під керівництвом її директора Малюгіної Наталії Володимирівни.

Початок зустрічі розпочався з привітання гостей т.в.о. ректора інституту капітаном поліції Назимком Єгором Сергійовичем та відповідальним секретарем приймальної комісії, начальником навчально-методичного відділу Лоц Ларисою Борисівною, модератором заходу.

Присутнім сумувати не вдавалося, їх раз за разом дивували, опитували, нагороджували та слухали. Наприклад, справжнім дивом для усіх стало представлення керівників кафедр в академічному вбранні, що відповідало ступеням наукових здобутків учених. Саме перед проведенням сьогоднішнього заходу керівництвом інституту було вирішено представити їх  в урочистих мантіях та конфедератках. Хто знає, може через певний час,  хтось із присутніх згадає, як вперше побачив доктора наук в академічному вбранні і сам його одягне.

Читайте також: На Кубку області з самбо студенти ЖНАЕУ завоювали 6 медалей

Дивували керівники кафедр і своїми виступами та презентаційними матеріалами, а ще тестами, кросвордами і науковими здобутками. І червоною лінією їх виступів було поєднання теорії з практикою, бо кожне теоретичне слово підтверджував фахівець високого класу: чи то прокурор, чи митник, чи адвокат, чи керівник юридичної компанії.

Тест-опитування щодо готовності опанувати професію юриста провела доктор наук з державного управління, професор Філіпенко Т.В., її асистентами стали кандидати юридичних наук Шульга А.О., Павліченко Є.В. та кандидат технічних наук Бескровний О.І.

Зацікавила своїм виступом кандидат наук Піддубна Д.С., яка не тільки презентувала наукові здобутки студентів, а й з задоволенням довела до присутніх як наука поєднується з відпочинком. Те, що інститут не тільки проводить навчальну та наукову діяльність, було доповнено виступом кандидата педагогічних наук Мухіною Г.В., яка разом зі своїм колегою Голіком В.О. щойно стала переможцем Пітчингу проектів соціальної дії серед вищих навчальних закладів та вишів-переселенців.

Керівник кафедри господарсько-правових дисциплін кандидат юридичних наук Кадала В.В. змусив присутніх працювати логічно, а завершення свого виступу ним було запропоновано розгадати юридичний кросворд з головним запитанням: «У якому навчальному закладі ви можете отримати якісну вищу юридичну освіту?». Переможець, який першим вигукнув відповідь зі словом «ДЮІ» отримав збірник наукових праць з проблем правоохоронної діяльності.

Відповідь на кросворд стала не просто відповіддю, а сигналом  до  музики з Гімну студентів «Gaudeamus igitur». Саме під його звуки до зали увійшли студенти юридичного факультету, які представили карту: міста та селища, з яких навчаються студенти. З кожною фразою «Я з міста Донецька, я з міста Одеси, я з міста Маріуполя, я з міста Кривого Рогу…»  зала тамувала подих і ще більше напружувалася. «Юридичний факультет запрошує на навчання!» – цими словами завершили своє представлення студенти.

І цілком логічним продовженням став виступ відповідального секретаря приймальної комісії Лоц Л.Б, яка довела до присутніх вимоги до вступу на юридичний факультет, а на запитання щодо вартості надання освітніх послуг долучила до виступу кандидата економічних наук Аллахвердян А.В. Виявляється, що частину грошей зі сплати за навчання можна повернути, – саме про це говорила Антоніна Віталіївна.

Інформації було дуже багато, але хочеться згадати основну мету заходу – доведення інформації та очікуваний результат. З цим добре впоралася заступник відповідального секретаря приймальної комісії кандидат філологічних наук Новікова О.О., яка разом з усіма присутніми, зобразила Дерево бажань – символ першого Дня відкритих дверей юридичного факультету Донецького юридичного інституту МВС України.

На завершення, почесних гостей чекали приємні подарунки з логотипом навчального закладу, а усіх присутніх – спільне фото на згадку.

У добрий путь тобі, юридичний факультет!

Навчально-методичний відділ спільно
з групою зв’язків з громадськістю
ДЮІ МВС України

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *