Цьогоріч у житті української нації в часі збіглися дві знаменні в суспільно-політичному і культурному плані події – Вшанування Революції Гідності, полеглої Небесної Сотні, а також Міжнародний день рідної мови. 

Кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО упродовж 18-22 лютого спрямувала свою діяльність на відзначення цих знаменних і пам’ятних дат не лише в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти, а й у педагогічних колективах області, серед студентів ВНЗ та в громадських організаціях. В Яроцькій ЗОШ І-ІІ ступенів зранку панувала атмосфера вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, демократичних цінностей Революції Гідності. На цих сумних подіях у новітній історії України концентрувалася увага всіх присутніх під час проведення загальношкільного Уроку Пам’яті. Директор школи Сег І.І. наголосив на збереженні в історичній пам’яті молодої генерації подій АТО, проявленого громадянського героїзму Небесної Сотні, а Фулайтар В.С., учитель історії цієї школи та Гливка Н.Ю., педагог-організатор розповіли про трагічні сторінки в історії України ХХ – ХХІ століття, зачепивши їх героїко-патріотичні аспекти.

Присутні вшанували пам’ять загиблих під час Революції Гідності і в АТО хвилиною мовчання. Опісля переглянули відео-ролик „Душі майдану”. Окрім того, в усіх класах проводилися виховні години, присвячені ІІІ річниці Революції Гідності. З огляду на те, що 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, доцент Баяновська М.Р. провела уроки німецької мови в 5-8 класах, присвячені цим подіям, а Марухнич О.М., заступник директора з навчально-виховної роботи підготувала мовно-літературну панораму „Мова – душа народу”. У канву свята чудово впліталися вислови відомих мовознавців та письменників про мову, декламування поезій про мову, літературна вікторина до кмітливих гостей, хореографічна композиція „Україна – душа солов’їна”. Доцент Баяновська М.Р. та Шимон Ю.Ю., методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін та Жабляк М.Д., методист кабінету координаційно-методичної діяльності провели в ЗІППО 20 лютого 2017 року тематичну дискусію „Історія Революції Гідності. Героїчний дух пісень Майдану” за участю вчителів музичного мистецтва області. У полі зору учасників дискусії опинився поетичний записник тривожних вражень „Пора кривавих сліз” закарпатського письменника Ю.В. Шипа, котрий у „Мудрій сентенції” зазначає:

Бог дав тобі й мені цей світ,
Щоб радіти і любити,
Не ворогом, а другом вік
Щиро з братом свій ділити.
Якщо біди не хочеш мати –
Вибери собі ту путь,
Котра веде не до гармати,
А де в злагоді живуть…

Точилися також дискусії навколо питань окупації Кримського півострову російськими військами, проведення антитерористичної операції та інформаційної війни, що ведеться російськими ЗМІ, починаючи із зими 2013 року.

На знак глибокої поваги і вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні учасниками дискусії були виконані героїко-патріотичні пісні, серед яких і „Пливе кача по Тисині”, а їхню пам’ять вшановано хвилиною мовчання.

Того ж дня під час педагогічної практики Баланко В.Й., старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти та Сергійчук Ю.П., методист кабінету національних шкіл ЗІППО обговорили з учителями початкових класів шкіл з угорською мовою навчання актуальну для сьогодення тему „Моральний вчинок у житті людини”.

21 лютого доцент Ходанич П.М. в НВК „Ужгородський економічний ліцей ЗОШ І-ІІ ступенів” виступив на конференції з доповіддю „Виховний потенціал української літератури”.

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 22 лютого Басараб М.М. – заступник директора інституту з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти прочитав лекцію „Формування громадянських цінностей в сучасному світі” заступникам директорів шкіл з виховної роботи, професор Офіцинський Р.А. – лекцію „Актуальні проблеми сучасної Україні в контексті Революції Гідності” для викладачів предмета „Захист Вітчизни” а лекцію „Революція Гідності та російська агресія” студентам ДВНЗ „УжНУ”, доцент Баяновська М.Р. – лекцію „Мова як інструмент пізнання і творення культури народу, нації”, учителям англійської мови, а старший викладач Баланко В.Й. – лекцію „Слово на сторожі миру”, присвячені вшануванню пам’яті борців за свободу, котрі трагічно загинули під час Революції Гідності. Лекції емоційно підсилив і змістовно доповнив документальний фільм „Переломний момент: Війна за демократію в Україні”.

За матеріалами Закарпатського інституту
післядипломної педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу