Державна інспекція навчальних закладів, Студентське антикорупційне агентство та Українська асоціація студентського самоврядування підписали тристоронній Меморандум про співпрацю. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Микита Андрєєв, голова Студентського антикорупційного агентства.

«Такий крок каже про те, що сьогодні ми дійшли до того, що дійсно треба розбудовувати громадсько-державне партнерство, і таке партнерство надасть змогу посилити довіру у системі вищої освіти, посилити діалог між органами державної влади», – вважає Микита Андрєєв. Студенти є дійсно надійними партнерами, здатні брати участь у заходах інспектування навчальних закладів тощо. Такі можливості передбачає Меморандум про співпрацю.

Метою підписання Меморандуму є сприяння прозорості та об’єктивності здійснення державного нагляду за діяльністю вищих навчальних закладів шляхом залучення громадських організацій до процедур оцінки і моніторингу якості вищої освіти.

«Студенти прекрасно можуть показати ту практику, яка існує в університетах. Спілкуючись з державними органами, ми можемо побачити, що вони, часом, відсторонені від тих реалій, які є у вищих навчальних закладах», – переконана Лідія Фесенко, президент Всеукраїнської молодіжної Громадської організації «Українська асоціація студентського самоврядування».

 

Голова Державної інспекції навчальних закладів України, кандидат юридичних наук Руслан Гурак наголосив, що підвищення якості освіти в Україні є головною спільною метою. «Це не лише участь студентів у проведенні перевірок. […] Ми не тільки перевіряємо навчальний заклад, щоб виявити порушення і недоліки. Це дає можливість започаткувати ті традиції, які будуть сприяти розвитку інституційної спроможності навчального закладу до підвищення якості своїх освітніх послуг», – зауважив він. Також Руслан Гурак розповів, що вони започатковують серію навчальних семінарів для студентів з методології інспектування навчальних закладів.

Меморандум між Держінспекцією навчальних закладів та студентськими організаціїями.

За матеріалами Українського
кризового медіа-центру

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *