9 березня 2017 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулася виставка-презентація досягнень учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України «Обдаровані діти Полтавщини».

ПолтНТУ протягом багатьох років активно співпрацює з Малою академією наук України для забезпечення розвитку та розкриття творчого потенціалу учнівської молоді України, підтримки та сприяння творчому самовираженню юних науковців та залучення їх до участі в різноманітних науково-мистецьких заходах, творчо-інтелектуальних конкурсах. Варто зазначити, що Полтава, разом із Києвом та Харковом, були обрані, як кращі територіальні відділення Малої академії наук України для вивчення досвіду їх роботи представниками ЮНЕСКО з метою надання МАН України статусу центру під егідою ЮНЕСКО.

Цього ж дня відбулася й офіційна зустріч ректора ПолтНТУ, президента Полтавського територіального відділення МАН України, голови ради ректорів ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації Полтавського регіону Володимира Онищенка, представника місії ЮНЕСКО Жана-Поля Жустома Нгоме Абьяго та президента МАН України Станіслава Довгого.

Представник місії ЮНЕСКО та президент МАН України ознайомилися із виставкою-презентацією досягнень учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України «Обдаровані діти Полтавщини». На виставці-презентації були представлені роботи юних науковців з усіх районів Полтавської області.

На виставці були представлені кращі науково-дослідницькі, пошуково-творчі, експериментальні, конструкторські та винахідницькі роботи вихованців та наукових керівників Полтавського територіального відділення Малої академії наук України. Було презентовано науково-дослідницькі роботи науково-космічного товариства «Персей», зокрема експериментальні діючі моделі та макети астрономічних приладів. Почесні гості мали змогу ознайомитися із науково-дослідницькими роботами гуртка робототехніки та гуртка з Lego-конструювання, які вже здобули визнання на міжнародному рівні.

До уваги учасників виставки-презентації були представлені науково-експериментальні роботи фізико-математичного, технічного і природничого профілів та творчо-мистецькі роботи суспільно-гуманітарного профілю.

– Основною метою мого візиту є вивчення роботи Малої академії наук України, бо ми маємо намір включити цю організацію до ЮНЕСКО. Саме заради того, щоб це відбулося, необхідно провести оцінку контролю якості і подивитися, чи ця організація відповідає всім необхідним вимогам. І судячи з того, що було сьогодні побачено, я дуже вражений рівнем підготовки учнівської молоді у Полтаві, рівнем на якому проводиться сам захід у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка. Це обов’язково буде відображено у моїй доповіді стосовно контролю якості при поверненні в Париж, – наголосив представник місії ЮНЕСКО Жан-Поль Жустом Нгоме Абьяго.

Переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2015-2016 н.р. у секції «Мистецтвознавство», учень 11 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 імені В.О. Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу Горішньоплавнівської міської ради Максим Сінельник представив науковий проект «Театральне мистецтво як духовний керманич дітей з особливими потребами».

Члени пошукового загону «Пізнайки», учні 3 класу Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені В. Г. Кричевського Швидка Валерія та Кужим Арсен представили свою пошуково-творчу роботу «По-справжньому закоханий у гончарство».

На початку наукових доповідей учні-вихованці Полтавського територіального відділення МАН України хлібом-сіллю привітали почесних гостей.

– Я опікуюсь Малою академією наук України з 1999 року, вже майже 18 років. За цей період дуже змінилась МАН, змінились діти та взагалі їхнє світосприйняття. З кожним роком рівень робіт та підготовки учнів значно зростає. Ми є учасниками майже всіх авторитетних міжнародних організацій з питань науки, освіти та обдарованості молоді. Наші діти беруть участь у багатьох світових конкурсах і привозять кожного року призові місця. Крім того, ми уклали більше 20 договорів із 20 найбільшими лабораторіями у США, де безпосередньо навчаються представники Полтавщини. І це не залишилось непоміченим. ЮНЕСКО зацікавилось нашою діяльністю, і вони на основі МАН хочуть створити центр з питань наукової освіти обдарованих дітей, який буде єдиним на Україні. Хочу подякувати Володимиру Олександровичу за вашу підтримку, а також нашим дітям, які на високому рівні презентували свої роботи, – зауважив президент МАН України, член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий.

Читайте також: Військові ліцеїсти долучилися до Шевченківських днів

Учениця 11 класу Великобагачанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, переможець Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі», обласного літературного конкурсу «Відлуння заповітів земляків» у номінації «Творча робота» Лілія Кучер натхненно презентувала творчу роботу «Тарасові шляхи», яка присвячена життєвому і творчому шляху Великого Кобзаря.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 імені В. О. Нижниченка з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу Горішньоплавнівської міської ради Ірина Тормасінова розповіла про організацію роботи осередку дитячого наукового товариства «Ньютон» для розвитку ключових компетентностей творчості та професійної орієнтації школярів.

В. о. директора позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Лідія Коваленко презентувала результати діяльності Полтавської обласної Малої академії наук, зокрема відмітила що лише минулого року в обласних заходах Полтавського територіального відділення Малої академії наук України взяли участь понад 2000 юних науковців Полтавщини. Про високий рівень полтавських МАНівців свідчить участь 12 старшокласників області у семи міжнародних проектах, організатором яких виступив Національний центр «Мала академія наук України».

Учениця 10 класу Полтавської-обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка, призер ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2016-2017 н. р. у секціях «Хімія» та «Англійська мова» Євгенія Дуброва представила англійською мовою науковий проект «Визначення похідних саліцилової кислоти у водних витяжках», який здобув перемогу на міжнародному конкурсі Intel-Eko 2016 у Мексиці.

Учениці 3-4 класів Комунального закладу «Полтавська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 Полтавської міської ради Полтавської області, вихованці «МАН-Юніор» Полтавського територіального відділення Малої академії наук України Анастасія та Софія Онищенко презентували науковий проект «Еволюція грошей», в якому вони розповіли про процес становлення та розвитку грошової одиниці.

Від імені усіх учнів-членів Полтавського територіального відділення МАН України, призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2015-2016 н. р. в секції «Англійська мова», учениця 11 класу, учасниця ансамблю «Веселка» Новосанжарського навчально-виховного комплексу Новосанжарської районної ради Сіврюк Вікторія подякувала президенту МАН України Станіславу Довгому та президенту Полтавського територіального відділення МАН України, ректору ПолтНТУ, голові ради ректорів ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації Полтавського регіону Володимиру Онищенку за постійну підтримку та розвиток творчих здібностей у молоді. Подякувала представнику ЮНЕСКО Жану-Полю Жусту Нгоме Абьяго за увагу, яку було приділено науковим результатам вихованців Полтавського територіального відділення МАН України.

Підбиваючи підсумки, ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко зазначив:

– Полтавським територіальним відділенням МАН надзвичайно велика увага приділяється роботі з обдарованою молоддю. Користуючись нагодою, я б хотів подякувати всім працівникам територіального відділення МАН, всім науковим керівникам  талановитих дітей, які сьогодні так чудово презентували свої наукові здобутки. Також слова вдячності хочу сказати всім дітям, котрі беруть участь у роботі Полтавського територіального відділення МАН. Шановний Станіславе Олексійовичу, ми Вам безмежно вдячні, що Ви обрали саме Полтавське територіальне відділення для прийняття такого важливого стратегічного рішення, як входження Малої академії наук України до складу ЮНЕСКО. Для нас це надзвичайно велика честь. Це буде слугувати стимулом подальшого розкриття талантів нашої молоді та здобуття нових перемог. Шановні діти, молоді учасники, хочу вам ще раз подякувати за ваші таланти, за креативний підхід, адже, ми ще раз переконалися, що Полтава – це духовна і культурна столиця України.

У своєму виступі представник місії ЮНЕСКО Жан-Поль Жуст Нгоме Абьяго подякував за теплий прийом і гостинність президенту Полтавського територіального відділення МАН України, ректору ПолтНТУ, голові ради ректорів ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації Полтавського регіону Володимиру Онищенку. Жан-Поль відзначив ту увагу, що приділяє Полтавське територіальне відділення МАН України роботі з обдарованою молоддю з метою розвитку її творчих здібностей і талантів.

Представник ЮНЕСКО високо оцінив рівень організації виставки-презентації досягнень учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України, а представлені юними науковцями роботи в черговий раз підкреслюють, що Україна має величезний потенціал для свого розвитку!

Сергій Єфіменко, ІАЦ ПолтНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *