Із офіційним візитом у Запорізькому національному університеті побував Повноважний та Надзвичайний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев, болгарський політик, дипломат, депутат Народних Зборів Республіки Болгарія. Супроводжувала Посла делегація: його помічник Стоянка Русинова, голова Запорізького обласного товариства Болгарської культури Василь Мітков, радник Почесного Консульства Республіки Болгарія в Україні Олександр Сяров, віце-президент Асоціації болгар України Сергій Желев і заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко.

Провідною темою зустрічі з ректором вишу, народним депутатом України Миколою Фроловим, проректором з наукової роботи Геннадієм Васильчуком, деканом філологічного факультету Тамарою Хом’як, деканом історичного факультету Володимиром Мільчевим, завідувачем кафедри слов’янської філології Іриною Павленко, начальником міжнародного відділу Наталією Костенко та викладачем болгарської мови у ЗНУ Людмилою Мінковою стали перспективи співпраці щодо розвитку спільних українсько-болгарських освітніх проектів.

Ректор Микола Фролов ознайомив пана Посла з історією та сучасним станом  Запорізького національного університету. Зокрема, зазначив, що,  відповідно до Протоколу про співробітництво й обміни між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Болгарія, у виші працює доцент Людмила Мінкова. У рамках договору про співробітництво із Запорізьким обласним товариством Болгарської культури у 2015 році в ЗНУ ліцензована спеціальність «Переклад болгарський» та проводяться заняття недільної школи. Також укладені договори про співробітництво з болгарськими університетами: Пловдивським університетом Паісія Хелендарського й економічним факультетом Університету м. Варни. Крім того, у рамках академічної програми Європейської Ради «Electra» триває співпраця із Софійським хіміко-технологічним університетом, на базі якого 10 студентів ЗНУ пройшли стажування.  Важливим складником співпраці залишається організація практики студентів спеціальності «Туризм» у болгарських готелях.

У червні 2017 року передбачається проходження педагогічної практики 11 студентами філологічного факультету в Софійському університеті «Святий Климент Охридський». А в літній школі болгарської мови в Шуменському університеті ім. Єпископа Костянтина Преславського (м. Варна) з 12 червня по 10 липня цього року 15 випускників факультативних курсів болгарської мови – студентів і викладачів ЗНУ – матимуть змогу удосконалити свої знання безпосередньо серед носіїв мови.

Посол Болгарії Красімір Мінчев та ректор ЗНУ Микола Фролов обговорили також можливість відкриття у виші лінгафонного кабінету як ще одного інструмента для вивчення болгарської мови. Під час офіційного візиту йшлося і про перспективи підписання угод, котрі б передбачали започаткування програм подвійних дипломів. Пан Посол обіцяв підтримати такі ініціативи й усіляко сприяти їхньому втіленню в життя.

Продовжився візит гостей переглядом концертної програми, присвяченої 155-річчю переселення болгар у Таврію.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *