4 березня 2017 року  на базі кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання педагогічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася Всеукраїнська олімпіада з образотворчого мистецтва для учнів загальноосвітніх шкіл  і студентів училищ та професійних коледжів. В олімпіаді взяли участь 40 юних художників.

Образотворче мистецтво є специфічною і досконалою моделлю цілісного духовного впливу на особистість, сприяє розвитку образного мислення, пізнання, надбанню універсального людського досвіду.

Образотворча діяльність – одна з найдоступніших і емоційно захопливих форм творчості, що справляє на людину чи не найефективнішу дію, адже завдяки своїй універсальності плідно розвиває її емоційно-чуттєву сферу, поглиблює знання, інтенсифікує візуальний і сенсорний досвід, формує загальну та естетичну культуру, а також  певною мірою впливаючи на внутрішній світ, залучає її до людських емоцій, виховує здатність орієнтуватися в навколишньому житті, пробуджує сприйнятливість до прекрасного, стимулює розвиток образного мислення, асоціативної пам’яті, художньої уяви.

Метою проведення олімпіади з образотворчого мистецтва є пошук й підтримка обдарованих учнів, залучення молоді до творчої діяльності та активізація профорієнтаційної роботи.

Оцінювало творчі роботи молодих художників справедливе журі у складі декана педагогічного факультету, професора кафедри педагогіки, теорії та методики початкової освіти Наталії Ігнатенко, доктора мистецтвознавства, професора Тетяни Мартинюк, кандидатів педагогічних наук, доцентів кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання  Тетяни Носаченко, Ольги Стрілець, Оксани Смірнової, старшого викладача Романа Мотузка та  викладачів кафедри мистецьких дисциплін та методик навчання Олени Шпитальової і Зоріни Шакірової.

Олімпіада з образотворчого мистецтва відбувалася у два тури. У першому турі учасники представляли творчі роботи з використанням різних технік образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва (графіка, олійний та акварельний живопис, вишивка, аплікації). У другому турі кожен учасник мав виконати індивідуальну роботу малюнка із заданої постановки (ваза та яблуко на фоні нескладної драпіровки). Учасники чудово справилися із завданням, створивши колоритні роботи.

Олімпіада оцінювалася по трьох вікових категоріях: учні 6 – 9 класів, учні 10 – 11 класів, студенти училищ і коледжів. Отже, за результатами оцінювання конкурсних робіт членами високоповажного фахового  журі, переможцями олімпіади серед учнів 6 – 9 класів стали:

  • 1 місце – Софія Марушевська (м. Богуслав);
  • 2 місце – Яна Ніколаєва (село Велика Каратуль);
  • 3 місце – Марія Павлюк (м. Рогозів).

Серед учнів 10 – 11 класів перемогу здобули:

  • 1 місце – Іван Носко (м. Рогозів);
  • 2 місце – Вікторія Пєшкова (м. Переяслав-Хмельницький);
  • 3 місце – Марина Сулима (м. Переяслав-Хмельницький).

Серед учнів  училищ та коледжів місця розприділилися таким чином:

  • 1 місце – Андрій Шкляр (м. Богуслав );
  • 2 місце  – Галина Сідіченко (м. Богуслав);
  • 3 місце – Ельвіра Чашка (м. Канів).

Переможці були нагороджені дипломами та подарунками.

У рамках олімпіади для керівників та учасників олімпіади викладачами кафедри мистецьких дисциплін були проведені майстер-класи з виготовлення декоративної пластики, модульного оригамі та сувенірних шкатулочок.

Щиро вітаємо переможців та усіх учасників олімпіади і бажаємо подальших творчих успіхів. Адже, за влучним висловом Вінстона Черчілля: «Перемога сама по собі нічого не означає. Поразка – не смертельна. Мужність продовжувати – ось, що має значення».

Тож, дорогі наші митці,  творіть і зростайте, утверджуйте у світах силу і велич нашого святого і чистого українського мистецтва.

Ольга Науменко, 
фахівець соціально-гуманітарного відділу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *