Європейське товариство кардіологів  знову виділило гранти молодим науковцям Запорізького державного медичного університету. Вони візьмуть участь у Конгресі, що відбудеться у серпні цього року в Барселоні (Іспанія). Заявки науковців ЗДМУ прискіпливо оцінювали експерти, адже ЄТК виділяє всього 150 таких грантів, тому відбір жорсткий: оцінюються дослідження, публікації, науковий доробок.

Прикметно, що представлятимуть  ЗДМУ на найпрестижнішому форумі  молоді вчені кафедри патофізіології  – Назар Кузьо, Марія Федотова, Максим Данукало  і  Сергій Тищенко. Для Назара Кузьо та Марії Федотової цей грант є другим – торік вони, за результатами своїх наукових досліджень,  брали участь у Конгресі кардіологів у Римі. У полі їхніх досліджень – людський мозок, проблеми гіпертензії.

Такий успіх і визнання досягнень талановитої молоді Запорізького медичного університету є зовсім не випадковим, це результат копіткої послідовної роботи, спрямованої на формування й виховання наукової еліти, яка в перспективі має піднести медичну галузь  країни  на якісно вищий щабель. На кафедрі патофізіології, що має в основі своїй  хороші традиції, де сповідується наступність, терпляче й бережливе ставлення до молоді, створено винятково сприятливі умови для становлення й розвитку здібностей молодих вчених. Ось як про свої здобутки розповідають щасливі володарі грантів.

Назар Кузьо, аспірант кафедри:

«Грант Європейського товариства кардіологів  для відвідин Конгресу – це потужний стимул, поштовх для нового кроку в науковій роботі. Переконався на власному досвіді торік, коли побував  у Римі, в середовищі тридцяти трьох тисяч  кращих кардіологів світу. Враження незабутні. Ми отримали багато корисної інформації, мали цікаві спілкування. Окрім того,  одержали  відгуки на свої дослідження, упродовж року працювали, удосконалили  їх, подали на розгляд, і ось отримали  підтвердження, що маємо грант. Кожен з нас представив результати власних розробок, моя робота, наприклад, стосується досліджень варіабельності  серцевого ритму у гризунів та вплив його на перебіг  артеріальної гіпертензії.  Тобто йдеться про статистичний аналіз різновидів  кардіограми, записаної упродовж тривалого часу, і вплив цих  показників на рівень артеріальної гіпертензії у тварин.

Читайте також: У Запорізькому національному університеті урочисто відсвяткували 203 річницю з дня народження Кобзаря

Уся наукова робота на нашій кафедрі організована дуже продуктивно, маємо для проведення досліджень чудову лабораторію, оснащену за кращими світовими зразками, до наших послуг  безкоштовні дороговартісні реактиви, унікальна апаратура. Коли розповідаємо про таке колегам з інших медичних вишів України, вони вважають це фантастикою. Ми ж  маємо можливість відвідувати коштом університету конференції, симпозіуми, розвиватися. Ось і зараз реальністю є те, що на конгрес у Барселону, куди з’їдуться  сорок тисяч світил кардіології, і  лише внесок кожного з пересічних учасників  складе шістсот євро, ми їдемо коштом організаторів. Ми вдячні за підтримку, насамперед, керівництву нашого університету. Наша робота проходить під керівництвом  вчених зі світовими іменами, зокрема, такими  є ректор університету, професор – патофізіолог  Юрій Михайлович Колесник, завідувачка кафедри,  професор Ольга Вікторівна Ганчева,   професор Андрій Володимирович Абрамов.  Це стимулює, а також  накладає велику відповідальність».

Максим Данукало, асистент кафедри:

«Для мене це буде перша така поїздка. Дізнавшись, що таким чином відзначено нашу роботу, дуже зрадів, з нетерпінням очікую події. Дослідженням  мозку, судинно-рухомого центру й тим,  які зміни відбуваються в ньому при артеріальній гіпертензії, я почав займатися  зі студентських років, з п’ятого курсу. Мене захопила темою Ольга Вікторівна, під її керівництвом  я зібрав упродовж років матеріал для дисертації, продовжую працювати».

Сергій Тищенко, асистент кафедри:

«Над темою артеріальної гіпертензії, дослідженням гіпоталамусу я займаюсь понад чотири роки. Це дуже цікавий напрям у науці, адже всі дослідження, зрештою, спрямовані на те, щоб знайти вірні мішені для застосування  антигіпертензивних  препаратів, що сприятиме  зменшенню кількості хворих  людей. Працювати на такому обладнанні, яке надане нам, саме задоволення. Саме тому, в  результаті  обробки  дослідницьких експериментальних даних, наші  роботи  були високо  оцінені таким грантом. Візьмемо участь у Конгресі, й будемо йти до нових горизонтів».

Результатами роботи  своїх студентів, а нині молодих науковців, уже колег, задоволена  завідувачка кафедри патофізіології ЗДМУ, професор Ольга Ганчева. «Приємно усвідомлювати, що молодь, яка піднімається в науці під крилом нашого університету, кафедри, здобуває визнання на такому високому рівні, – говорить  Ольга Вікторівна. – Шлях науковця ніколи не буває встеленим самими трояндами. Спершу треба довго й важко працювати. І для наставників дуже важливо підтримати, підбадьорити молодь на цій дорозі, вберегти від розчарувань, особливо у наш складний час, щоб їм не захотілося з неї звернути.  Саме таку підтримку  кафедра відчуває від керівництва вишу, від його ректора, професора Юрія Колесника. Свого часу і я навчалася у  Юрія  Михайловича, він керував моїми дослідженнями. Тепер завжди цікавиться справами молодих, багато з ними розмовляє, підказує ідеї, які вони успішно реалізують. Молодь їздить на професійні конференції коштом університету, так само  публікує статті у фахових журналах ЗДМУ. Усі, хто приходить на кафедру, захищають цікаві роботи. Це тому, що «зірочок» помічаємо на останніх курсах навчання, з четвертого починають збирати матеріал, займаються в гуртках, моделюють експеримент,  і до шостого вже мають солідні доробки.

Університет  дбає про матеріальну базу  для роботи вчених. Лише торік оснастили лабораторію   для функціональних досліджень  у тварин, витративши для цього  більш як  чотири мільйони гривень. Загалом у це вкладено не менше семи мільйонів.   Там унікальні реактиви, які навряд чи є десь у вишах України. Працюють у лабораторії й хіміки, й фармакологи. Буваючи в інших вишах, доводиться чути від  молодих науковців, що усе для дослідницької роботи  їм доводиться купувати самим.

Наші цьогорічні володарі грантів  цілком заслужили таку нагороду. Вони протягом року узагальнили свої дослідження, якими займалися  чотири, а то й більше років, працюватимуть і далі. На прикладі нашого університету  я бачу, як  молодь  отримує мотивацію займатися наукою і з яким задоволенням вона це робить.  Яскравий приклад   для інших!».

Прес-служба ЗДМУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *