З 1 січня 2017 року середня заробітна плата вчителя загальноосвітньої школи зросла до 4 800 – 6 800 гривень, а до 1 вересня просування по тарифній сітці на два розряди відбудеться для всіх педагогічних працівників.

Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час години запитань до Уряду сьогодні у Верховній Раді.

«Якщо це молодий учитель, який ще не має стажу і не має високої кваліфікаційної категорії, в 2016 році середня заробітна плата таких учителів становила орієнтовно понад 3 600 гривень. Зараз – це понад 4 800 гривень. Середня заробітна плата з надбавками для вчителя вищої кваліфікаційної категорії у 2016 році становила трохи менше 5 000 гривень, нині вона становить понад 6 800 гривень», – наголосила міністр.

Водночас Лілія Гриневич підкреслила, що йдеться про один посадовий оклад з навантаженням 18 годин, а якщо навантаження більше, то і розмір зарплати відповідно більший.

«Чи нас задовольняє такий рівень зарплат учителів? Ні. Зарплати вчителям, як і іншим педагогічним працівникам, повинні зростати. Зараз не всі педагогічні працівники, які навчають поза системою загальної середньої освіти, отримали підвищення зарплатні. Місцеві органи влади мають час до 1 вересня забезпечити просування по тарифній сітці на два тарифні розряди – це передбачено постановою Уряду, і для працівників дошкільних навчальних закладів, і інших педагогічних працівників сфери позашкільної, професійно-технічної освіти», – зазначила міністр.

Вона додала, що частина органів місцевого самоврядування вже це зробили, а в частини готові рішення, але не ухвалені через те, що на сесію не збіралися обласні ради.

«З 1 вересня таке просування на два тарифні розряди буде обов’язковим для всіх педагогічних працівників. І для нас дуже важливо, і я як міністр освіти і науки рада, що цю позицію підтримав Прем’єр-міністр, увесь Уряд України і Верховна Рада України, виділивши педагогічних працівників для підвищення їхнього соціального статусу. Бо тільки так ми можемо здійснити справді реформу освіти», – наголосила Лілія Гриневич.

За словами міністра, загальне фінансування середньої освіти також зросло: «Зокрема, обсяг освітньої субвенції нині становить понад 52,5 мільярда гривень. Це на 2,8 мільярда гривень більше ніж у 2016 році. Також передбачена Урядом додаткова дотація в сумі майже 15 мільярдів гривень на освіту, медицину і культуру. Ми очікуємо, що орієнтовно з цієї дотації близько 8 мільярдів гривень будуть спрямовані на освіту, це має допомогти місцевим бюджетам впоратися з тими повноваженнями і навантаженням, які вони мають у сфері освіти».

Крім того, для розвитку матеріально-технічної бази в навчальних закладах передбачено кошти із залишків освітньої субвенції минулого року. «Зокрема, 300 мільйонів гривень для об’єднаних територіальних громад. І крім того, 300 мільйонів гривень для закупівлі природничо-математичних кабінетів, тому що природничо-математична освіта для нас є пріоритетом у сфері загальної середньої освіти. А також 200 мільйонів гривень на засадах співфінансування 70 на 30 на шкільні автобуси», – уточнила Лілія Гриневич.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

5 коментар до “До вересня не лише вчителі шкіл, а й усі педпрацівники отримають збільшену на 2 тарифні розряди зарплату, – Лілія Гриневич”
  1. Ганна, голова районного м/о шкільних бібліотекарів :

    1. Вибачайте, але Ви вже так допіднімали зарплати, що вони стали менші на суму від 500грн. до 1000грн . 2. Як бути бібліотекарям? Їх відкинули до до працівників 2-ї категорії. Навіть якщо мають невелике педагогічне навантаження. Напевне – це “найщасливіші” люди, бо вони знаходяться між небом і землею. Курси підвищення кваліфікації проходять в обласних ІППО, участь приймають в роботі педрад, методоб”єднань, навчальному і виховному процесах школи, але при можливості дістають “ви взагалі не наші, ми можемо від вас відмовитися”.

  2. Я молодий спеціаліст. 18 го
    д на тиждень. на папері в мене зарплата 4100 замість 4800 як тут сказано…

  3. Чому педагогічним працівникам ДНЗ не доплачують 20-ти відсоткові надбавки за престижність, як вчителям шкіл.І чому нас педагогів перекинули на місцеві бюджети які посійно нас попереджають “ПРО МОЖЛИЕ ВИВІЛЬНЕННЯ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *