Нещодавно адміністрація коледжу за підтримки “Львівської обласної спілки споживчих товариств” та об’єднаного профкому організували  для студентів  та викладачів Львівського кооперативного коледжу економіки і права похід у Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки на виставу «Слава героям».

Усі події у виставі відбуваються в одній  палаті шпиталю для ветеранів, в якій  опиняються ветеран радянської армії – Андрій Васильович та ветеран УПА – Остап Ількович. Зіткнення двох різних світів, переконань та думок. Війна закінчилася, а ми досі живемо, як на війні з спогадами та докорами. Режисер iз художником намагаються їх примирити, в одній лікарняній палаті, адже ветеранам негайно потрібно зробити операції на серці, проте на операційний стіл вони так і не потраплять через непримиренний конфлікт. До останнього віриться, що герої таки знайдуть компроміс, підлікуються й випишуться зі шпиталю, однак… не судилось.

Вистава «Слава героям» актуальна і сьогодні, не залишає байдужим жодного із нас, та  змушує подивитися на кожного учасника твору, насамперед, як на людину. У взаємодії між ними,  а також іншими персонажами – медичним персоналом, серед якого внучка ветерана УПА та син ветерана Червоної армії, віддзеркалюються й нинішні проблеми.

Глядачі переконуються, що світ не без добрих людей, і кожен із нас має в собі щось добре й щось погане, кожен однаково переживає приниження, біль, радість та смуток. Людськість і людяність – поза політичними штампами, але  воно чомусь так є не завжди.

Тож чому ми не вчимось на власних помилках? Чи здатні ми – українці, робити висновки з уроків історії? Потрібно замислюватись над тими викликами, які посилає  нам життя.

Мабуть, є трагізм у тому, що українці вкотре дозволяють собою маніпулювати, знову розділяються, замість того, щоб об’єднатись. Саме про причини поділу на непримиренні табори, про відсутність діалогу і взаєморозуміння між людьми, пасивності в адекватному мисленні та про фанатичність і вперте небажання знати й розуміти іншого йдеться в новій постановці театру ім. Лесі Українки – трагікомедії «Слава героям» за п’єсою молодого українського драматурга Павла Ар’є. Відповіді на непрості і такі нагальні для українців питання ми бачимо на сцені театру.

Читайте також: До вересня не лише вчителі шкіл, а й усі педпрацівники отримають збільшену на 2 тарифні розряди зарплату, – Лілія Гриневич

Студенти  мали можливість насолодитися майстерною грою акторів, гостротою діалогів та добірним гумором. Такі загальноколеджівські  виховні заходи сприяють вихованню почуття любові, до рідних, до Батьківщини, та людей, які нас оточують. Вистава,  гра акторів, змушує нас замислитись над примиренням, над важливістю таких почуттів, як любов та повага.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків
із громадськістю Львівського кооперативного
коледжу економіки і права

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *