Тарас Шевченко, мабуть,  не міг навіть уявити, в яких формах майбутні покоління молодих українців виявлятимуть інтерес до його творчості, вшановуватимуть його талант, його безсмертні пророчі твори. Студенти Кременецького педагогічного коледжу, пам’ятаючи Кобзареве ”і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь“, влаштували в Шевченківські дні два модерних літературно-мистецьких заходи: ”Шевченко-квест“ – у день народження поета та флешмоб ”У вінок Великому Кобзареві“ – в день його пам’яті.

Дійства організували викладачі циклової комісії гуманітарних дисциплін коледжу Оксана Терп’як (голова комісії), Наталія Яцюк, Лариса Рац, Ірина Хохрякова, Ірина Ткачук і кандидат філологічних наук Роман Дубровський. Педагоги переслідували визначену навчально-виховну мету: в ігровій формі спонукати студентів творчо, по-новому, глибше осмислити вивчені матеріали про життя і творчість Кобзаря, зміцнити і конкретизувати їх повагу до творчої спадщини Тараса Шевченка, до українського слова та української пісні, водночас розвивати логічне мислення і творчу кмітливість майбутніх педагогів.

У змаганні за програмою ”Шевченко-квест“ брали участь дві команди, сформовані за принципом вільного жеребкування по 6 першокурсників у кожній. До команди №1 потрапили представниці спеціальності ”Дошкільне виховання“ Богдана Потій і Надія Тобонька, майбутні вчителі фізичного виховання Андрій Корчинський і Соломія Соколовська та юні музикознавці Тетяна Влодек і Богдана Гора. Команду №2 склали представники спеціальності ”Фізичне виховання“ Максим Худик, Сергій Ямпольський і Максим Тимощук. ”Дошкільнята“ делегували в цю команду Ірину Кулик і Віру Вальчук, а ”образотворці“ – Михайла Казновецького.

Формальна сторона змагання була простою: за допомогою отриманої карти-схеми команда повинна знайти завдання у конверті, розв’язати його і принести ”на базу“. За кожне правильно вирішене завдання команда отримувала пазл. З таких пазлів у кінцевому підсумку складалася картина Шевченківської тематики авторства Олега Шупляка. Враховувалися правильність і швидкість формування картин, які для обох команд були однакові, що забезпечувало рівні умови змагання.

Конверти із завданнями організатори заховали в ”таємних“ місцях навчального корпусу та прилеглих територій, до яких закодованим чином вела карта-схема. Таких завдань було по 15 на кожну команду і, відповідно, по 15 пазлів для відтворення картини. Як і належить, завдання мали різноплановий і різносюжетний характер, проте орієнтувалися на Шевченківську тематику – матеріал і факти життєтворчості Кобзаря. Цікавою виявилась форма завдань: хронологічний і літературний кросворди, ребуси, акровірші тощо. Окремі з них – англійською мовою, тому для їх вирішення вимагали перекладу. Особливу складність і творчий інтерес склали завдання за цитатами і фрагментами із творів Т. Шевченка, написані у дзеркальному відображенні, де вимагалося прочитати, визначити твір і ”впізнати“ літературного героя.

У результаті рівної, захоплюючої та напруженої боротьби з невеликою перевагою перемогла команда № 2. А в загальному підсумку, переможених не було: всіх учасників ”Шевченко-квесту“ нагородили ”солодкими призами“, що (не буде таємницею) для студентів першого курсу є досить вагомим, корисним і приємним фактором.

Читайте також: ЖДУ імені Івана Франка співпрацюватиме з Гніезенською школою вищою «Міленіум»

Флешмоб ”У вінок Великому Кобзареві“, окрім студентів першого курсу,  зібрав другокурсників, представників інших груп академії та коледжу, викладачів. Колона учасників флешмобу, одягнених у вишиванки, пройшла урочистою ходою до пам’ятників Тарасові Шевченку на центральному майдані академії та в міському парку. Представники студентства поклали квіти до постаментів Кобзаря. Дійство набуло літературно-поетичного, музично-пісенного та селфі форматів: студенти читали вірші й уривки з великих поетичних творів Кобзаря, співали пісні на його тексти, а також робили селфі ”з Шевченком у граніті“. І коли біля підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку кілька сотень студентів виконували Гімн України, здавалося, що Великий Кобзар співає разом із ними.

Інформаційний центр
Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *