22 березня у Львівському кооперативному коледжі економіки і права,  з ініціативи викладачів циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, було організовано та проведено прес-конференцію: «Моє місто (село) в роки німецької окупації».

Відкрили  захід директор коледжу – Наталія Зубко та  заступник директора з навчально-методичної роботи – Ігор Леськів. Із побажанням наснаги та плідних результатів конференції, виступили викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін: Наталя Мозола, Мирослава Ільчишин, Ольга Туркало та інші. До привітального слова долучились заступник директора з навчальної роботи Леся Федак,  завідувачі відділеннь: Ірина Клачко, Оксана Шура, Ліліана Криськув, методист коледжу – Ольга Мокрій та інші.

Метою конференції було: ознайомити з істричним минулим рідного краю; виховувати в студентах почуття поваги до подій минувшини; поглибити знання з гуманітарних дисциплін, зокрема історії; формувати повагу до культурно-історичної спадщини української нації; сприяти інтелектуальному і духовному розвитку студентів; реалізувати їхній творчий потенціал та створити умови для його розвитку; важливість для прийдешніх поколінь збереження історичної пам’яті.

У кожного з нас є своя мала батьківщина, де ми народилися, вчились, виросли та зробили свої перші дорослі кроки. Для всіх нас таким місцем є наше рідне місто (село). Кожна місцевість багата  на історічні події. Життя кожного населеного пункту в роки німецької окупації сповнене трагізму. Пройшло багато десятиліть, але і зараз залишаються невідомі та спірні сторінки історії тих подій. Прагнення більше дізнатися про своє місто чи село за часів окупації підказало вибір теми, яка була висвітлена учасниками конференції. Адже в навчальному закладі навчаються студенти з різних регіонів України. В роботі конференції взяли участь студенти  з різних спеціальностей коледжу.

На конференції запамятались виступи: Львів в роки німецької окупації, Віта Шелест, група Пв ( н ) –16; науковий керівник: Ольга Туркало, Львівські гетто в часи німецької окупації: тюрма на Лонського, Богдан Козак, група Пв (н) –16; науковий керівник: Мирослава Ільчишин, Коломия під нацистським гнітом, Вікторія Надурак, група Пв ( н ) –26; науковий керівник: Мирослава Ільчишин, Німецький окупаційний режим в Києві, Діана Момотюк, група  Пв ( н ) – 26; науковий керівник: Ольга Туркало, Місця нацистського терору на території Івано-Франківщини 1941-1944 роки, Вікторія Василів, група Пв ( н ) – 16; науковий керівник: Наталя Мозола.

За результатами проведення конференції було відзначено актуальність кожної з доповідей. Слід відзначити також інтерес студентів до дослідження однієї з найтрагічніших і найгероїчніших сторінок історії рідного міста( села) – німецької окупації. Всі доповіді супроводжувалась презентаціями та ілюстративними матеріалами. Зміст доповідей відображає високу якість підготовки студентів науковими керівниками.

Часи змінюються, але незмінними залишається мужність, патріотизм, відданість людям та рідному місту(селу). Багато особистостей, які  стали  прикладом для молоді, майбутніх  поколінь. Буде жити пам’ять про них, буде жити рідне місто (село). Саме  в цьому  і полягав основний аспект актуальності  проведення даного заходу.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків 
із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *