Нова українська школа має задати нові рамки освітньої політики – школи повинні бути місцем, де представницька демократія практикується і обов’язки розподіляються. Вчителі мають розширити можливості учнів – школярі зможуть самі приймати важливі рішення та діяти. Про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на Міжнародній конференції Ради Європи «Забезпечення демократії через освіту» в місті Нікосії, Республіка Кіпр.

Міністр представила міжнародній спільноті ідею створення освітньої онлайн-платформи. Через неї надаватиметься не лише доступ дітям та вчителям до сучасних освітніх матеріалів, а й методична допомога для педагогів та адміністрації шкіл.

«Платформа відіграватиме особливу роль у розвитку демократичних і громадянських компетенцій. Україна має тривалий досвід співпраці з європейськими організаціями у сфері демократичної освіти. Кращі матеріали та розроблені проекти будуть завантажені на майбутню національну онлайн-платформу. Вона міститиме різну інформацію, наприклад: нові стандарти освіти, методичні і навчальні матеріали, інструменти та методи оцінки, відеоуроки. Зараз ми шукаємо партнерів для спільної реалізації цього проекту. Це знаменна ініціатива, і ми хотіли б запросити наших партнерів допомогти його створювати», – зазначила Лілія Гриневич.

Окрім сучасного менеджменту і структури школи, а також нового освітнього середовища із широким використанням інформаційних технологій, Міністр представила ще один засадничий блок Нової української школи – освітній контент на основі компетентностей.

«Розвиток компетентностей для демократичного громадянства здійснюватиметься не через створення окремого предмета, а наскрізно в усіх навчальних дисциплінах. Учитель Нової школи – вихователь нового покоління, користуватиметься свободою творчості і професійного розвитку. Педагогіка партнерства буде однією з основ школи, заснованої на взаємній повазі до особистості, праві вибору і відповідальності за прийняті рішення», – пояснила міністр.

Нагадаємо, що з 21 до 23 березня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуває в місті Нікосії, Республіка Кіпр, де бере учать у Міжнародній конференції Ради Європи «Забезпечення демократії через освіту», а також планує провести низку зустрічей.

Інформація МОНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *