За підтримки мобільності програми Erasmus+ KA1 – International Mobility for Staff teaching and training activities представники кафедри програмних засобів ЗНТУ завідувач кафедри С. Субботін та професор Г. Табунщик з 8 по 18 березня 2017 р. здійснили візит до Католицького університету (КУ) Льовен (Бельгія), де в кампусі де Наєр уже проходять навчання аспірант кафедри програмних засобів О. Гладкова та студенти М. Захарова і П. Шинкаренко. 

КУ Льовен є провідним і найбільшим університетом Бельгії. Він входить до першої десятки рейтингу університетів світу. Маючи значний науковий та освітній потенціал КУ Льовен у межах мобільності Еразмус+ КА1 надає викладачам і студентам ЗНТУ можливість долучитися до його освітніх програм, наукових проектів, матеріально-технічних ресурсів.

Учасники мобільності ознайомився зі структурою КУ Льовен, сучасними технічними засобами і освітніми підходами, навчальними матеріалами, розробленими в КУ Льовен, освітнім процесом відповідно до Болонської системи. Мобільність персоналу ЗНТУ містила такі елементи, як лекції, стажування, семінари, практикуми, дослідницьке керівництво студентами, дистанційне навчання, онлайн-курси, проблемно-орієнтоване навчання, тематичні дослідження власні науково-дослідницькі активності, реклама та подальший моніторинг мобільності Erasmus+, спільне тренування викладачів, спільні заходи і зустрічі, планування майбутньої Erasmus+ співпраці, культурні заходи.

foto

Протягом візиту викладачі та студенти ЗНТУ взяли участь у численних спільних заходах. Так, у Ярмарку вакансій брали участь понад 80 провідних компаній Європи і світу. Це дало змогу представникам ЗНТУ ознайомитися з практикою організації співпраці з підприємствами в КУ Льовен, встановити нові контакти з представниками провідних ІТ-підприємств. Представники європейських підприємств висловили велику зацікавленість у працевлаштуванні випускників кафедри як в країнах Європейського Союзу, так і в Україні.

Участь у Міжнародних днях КУ Льовен та Коледжу ім. Томаса Мора, що проходили 15-17 березня у кампусі де Наєр під гаслом “Universal Human Rights through the eyes of the younger generation”, взяли представники Ізраїлю, Франції, Німеччини, України, США, Литви, Словаччини, Великобританії, Португалії, Нідерландів, Ефіопії, Туреччини та Китаю. Тут викладачі та студенти мали змогу ознайомитися з науковими дослідженнями та матеріалами навчальних курсів провідних університетів світу, а також отримати практичний досвід спілкування англійською мовою.

Професор С. Субботін прочитав лекції з інтелектуальних систем технічного і біомедичного діагностування студентам КУ Льовен та партнерських університетів, які брали участь у Міжнародних днях. Також у рамках міжпроектної співпраці та синергії програм Темпус та Еразмус+ Європейського Союзу обговорювалися питання роботи з молодими ученими та науково-дослідної роботи студентів, зокрема досвід, отриманий у ЗНТУ при виконанні проекту “Центри передового досвіду для молодих учених” (CERES).

Професор  Г. Табунщик провела практичні заняття з використання мови програмування Python для апаратної платформи Raspberry Pi для студентів KU Leuven та студентів магістратури програми подвійних дипломів з вбудованих систем Університету Прикладних Наук м. Дортмунд (Німеччина), що проходили навчання в Кампусі Де Наєр. А крім того, для студентів та аспірантів з Інформаційних технологій провела лекції «Якість Інформаційних Систем». Для розширення можливостей майбутнього партнерства В. Табунщик  провела презентацію Запорізького національного технічного університету, наукових шкіл університету та нових магістерських програм, що будуть викладатися англійською мовою та будуть упроваджені в навчальний процес завдяки співпраці ЗНТУ з Британською радою (British Council).

Значну увагу приділено питанням реформування вищої освіти у Європі та організації нових спільних освітніх і наукових проектів за участю ЗНТУ в межах програми Erasmus+ (KA1 та KA2), а також програми “Horizon 2020”.

Важливим результатом виконання спільних проектів Темпус та мобільності Еразмус+ є встановлення довготривалого міжнародного партнерства ЗНТУ з КУ Льовен.

Учасники мобільності також розширили свій культурний досвід, відвідали численні екскурсії, отримали досвід неформального спілкування з іноземними колегами.

Сергій Субботін, завідувач кафедри програмних засобів ЗНТУ 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *