У Запорізькому національному університеті відбувся всеукраїнський Марафон франкофонії, ініційований Посольством Франції в Україні та присвячений Всесвітньому тижню франкофонії. У заході взяли участь студенти  дев’яти вітчизняних вишів, старшокласники і носії французької мови із Запоріжжя, Києва, Чернівців, Бахмута, Дніпра, Львова, Одеси, Рівного, Харкова.

Запорізький національний університет як потужний осередок франкофонії зібрав студентів факультету іноземної філології спеціальності «Французька мова і література (переклад)» і тих, котрі вивчають французьку мову як другу іноземну, викладачів факультету, старшокласників Запорізької гімназії № 50 та представників запорізького відділення «Alliance fran?aise».

Координаторами Марафону франкофонії стали декан факультету іноземної філології ЗНУ, доцент Галина Морошкіна, завідувач кафедри романської філології і перекладу ЗНУ, доцент Ірина Шаргай і директор «Alliance Fran?aise de Zaporojie» Людмила Богдановська. Активну участь в організації та проведенні заходу взяв викладач із Франції Жан-Люк Іссле.

Учасникам вдалося створити франкомовне середовище для більш ефективного вивчення французької мови, а також для обговорення таких актуальних тем міжнародного масштабу, як екологія і формування образу зразкового громадянина. Приємним доповненням тематичної атмосфери став відеозв’язок із представниками Посольства Франції в Україні. Гості побачили результати діяльності представників франкомовних груп із інших міст, які взяли участь у марафоні: для цього була спеціально створена сторінка, де учасники заходу виклали свої фотографії та відеороботи.

Для студентів і школярів влаштували інтерактивні ігри, під час яких вони відповідали на запитання організаторів, створювали власні відеоролики та відеосюжети на певну тему, виконували пісні французькою мовою. Цікавим завданням від представників «Alliance Fran?aise» став продаж непотрібних речей – objet d?risoire (коробка з-під печива, корок із пляшки, прикраса для волосся). І все це студенти та школярі мали прорекламувати французькою мовою. Розкрити тему охорони навколишнього середовища (необхідність сортування відходів) учасникам допомогли настільні ігри.

Під час заходу також були оголошені результати конкурсу відеосюжетів, який проводила Міжнародна асоціація франкофонії та Асоціація викладачів французької мови України. Його переможцем став учень Запорізького ліцею «Логос» Едуард Бойцев, якого Посольство Франції в Україні відзначило путівкою до Франції.

Читайте також: У ДДПУ імені Івана Франка відбулася молодіжна конференція присвячена Андрею Шептицькому

Студентка факультету іноземної філології ЗНУ Дар’я Іванченко, коментуючи свою участь у заході, зауважила: «Не часто трапляється нагода взяти участь у таких марафонах, поспілкуватися з однодумцями, у тому числі з представниками Франції. Мені подобається французька, яку я особисто вважаю однією з найкрасивіших мов світу. Захоплююсь, зокрема, французькою культурою, адже французи вирізняються життєлюбністю, вміють цінувати життя».

Учасників заходу також привітала генеральний секретар Міжнародної асоціації франкофонії (Париж) Мікаель Жан.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *