У Житомирському державному технологічному університеті при підтримці управління освіти і науки міськради та факультету інформаційно-комп’ютерних технологій 25  березня провели  «Ярмарок ідей у галузі високих технологій» серед шкільних команд міста.

Свої  актуальні доповіді та проекти  презентували школярі із  восьми загальноосвітніх навальних закладів Житомира: ліцеї № 2 та № 25, ліцей при ЖДТУ, міський колегіум, ЗОШ  № 7,  №17,  №21,  №30.

Робот-сортувальник сміття, доповнена реальність у навчанні, смарт-урна для сміття,  система клімат-контролю – ці та інші проекти розробили і представили  у рамках конкурсу технічної творчості житомирські учні.

«Дуже приємно, що участь у конкурсі брали  діти 5 – 8 класів. Присутні та члени журі були позитивно вражені високим рівнем проектів, адже  такого  від школярів дійсно не очікували, – ділиться декант ФІКТу Андрій Морозов. –  Дякуємо учням і їхнім наставникам за велику роботу, виконану при підготовці проектів, презентацій та прототипів розробок. Дякуємо управлінню освіти і науки  Житомирської міської ради за організацію заходу. Сподіваємось, що  такі зустрічі стануть традиційними і наступного року знову матимемо велику кількість актуальних, цікавих та перспективних ідей».

Крім цього, у ЖДТУ 25 березня відбувся ще один захід – «Майстерня з кібербезпеки», проведенню якого передувало відкриття у технологічному університету   нової спеціальності «Кібербезпека». Перший набір студентів на цю спеціальність, за словами ректора Житомирського державного технологічного університету Віктора Євдокимова, буде проводитися вже цього року.

«Наразі в Україні, як ніколи, необхідною є підготовка фахівців  такого спрямування і  наш університет робить усе задля цього. Важливо, що випускники цієї спеціальності  в ЖДТУ матимуть визнані міжнародні сертифікати з кібербезпеки», – пояснив ректор Віктор Євдокимов.

Щоб довести, наскільки близькою є небезпека,  завідувач кафедри Андрій Єфіменко під час зібрання продемонстрував присутнім, як провести атаку на DHCP-сервер  і заблокувати під’єднання користувачів до Інтернету через WiFi-роутер.

Директор з технологій компанії Jelastic Ігор Колодюк на прикладі сторінки у соціальній мережі Вконтакті показав, як зловмисник може перехопити WiFi-трафік і отримати доступ до персональних даних користувача.

Прес-служба Житомирського державного
технологічного університету

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *