27 березня в актовій залі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося свято мови – відкриття ІII Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури і румунської мови та літератури.

Відкриваючи олімпіаду, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Аттіла Штерр наголосив на важливості цього заходу, оскільки угорськомовна та румуномовні спільноти є найбільш чисельними в області. Аттіла Адальбертович зауважив, що рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Побажав учасникам позитивних емоцій та перемоги.

Читайте також: Знання з французької мови удосконалювали під час Марафону франкофонії в ЗНУ

Шестеро представників Буковинського краю та шестеро школярів Закарпатської області з’їхалися до древнього міста над Ужем, щоб в олімпіадних перегонах змагатися за звання найсильнішого поціновувача румунського слова, а 9 найкращих угорських школярів Срібної Землі, боротимуться впродовж трьох днів за право називатися найсильнішим знавцем рідної філології.

Поважні гості та члени журі доктор Арон Чех, консул Генерального Консульства Угорщини в місті Ужгород; Христина Зикань, голова журі, завідувач кафедри угорської філології ДВНЗ „Ужгородський національний університет”; Бостон Лора Олександрівна, доцент Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича; Едуард Соломка, начальник Закарпатської філії Інституту модернізації змісту освіти; Тарангул Любов Миколаївна, начальник Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти, привітали юних інтелектуалів, побажали впевнено йти до своєї мети, розвивати творчі здібності і пам’ятати, що мова є одним з найбільших надбань будь-якої нації, ключ до духовних таємниць, визнання національної індивідуальності та самобутності. Виступаючі побажали, щоб результати тісно переплелися із позитивними емоціями від спілкування та подорожей визначними місцями міста Ужгород.

Дійство супроводжувалося колоритними виступами кращих шкільних колективів угоськомовних та румуномовних спільнот.

За інформацією Закарпатського інституту
післядипломної педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *