У Запорізькому національному університеті представники філологічного факультету та Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених провели дводенну підсумкову науково-практичну конференцію Всеукраїнського конкурсу студентських робіт за галуззю «Слов’янські мови і літератури (у т. ч. російська мова і література)».

Для участі в захисті були дібрані 18 робіт молодих науковців, які представляли 16 провідних вищих навчальних закладів України: Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, Маріупольський державний університет, Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова (Київ), Донецький національний університет (Вінниця), Львівський національний університет, Криворізький державний педагогічний університет та інші. Запорізький національний університет на престижному науковому змаганні представляли чотири студенти,  два з яких увійшли до числа переможців.

Свої наукові дослідження студенти виконали в рамках напрямів лінгвістики, літературних досліджень, компаративістики на матеріалах польської, чеської, російської, болгарської, словенської мов. Серед тем, які обрали для дослідження учасники конференції, були, зокрема такі: тема заробітчанства в українській та польській літературах, топос таємниці в літературних творах, сучасна трансформація жанру антиутопії на прикладі конкретних творів, лінгвокультурологічний аспект фразеологізмів, семантизація поняття «сепаратизм» у словнику та в публіцистичному тексті та лінгвістичний аспект перейменування вулиць Запоріжжя.

Члени комісії відзначили, що учасники конференції застосували суттєво нові методи вивчення лінгвістичних явищ, експериментували з матеріалом і загалом креативно підійшли до виконання поставлених завдань.

Декан філологічного факультету ЗНУ, професор Тамара Хом’як подякувала студентській молоді за любов до науки і відзначила, що приємно бачити серед переможців знайомі обличчя, адже дехто зі студентів кілька років поспіль бере участь у цьому конкурсі,  демонструючи незмінно високий рівень підготовки та широту наукового мислення. Фундаментальну підготовку усіх молодих науковців, вміння презентувати свої наукові дослідження, широкий філологічний кругозір відзначила завідувач кафедри слов’янської філології ЗНУ, професор Ірина Павленко.

Усі учасники конференції залишилися задоволеними перебуванням у гостинних стінах ЗНУ, вони щиро подякували організаторам за високий рівень проведення заходу.

Прес-центр ЗНУ 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *