На базі Запорізького національного університету провели підсумкову науково-практичну конференцію ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Математичні методи, моделі в економіці». Галузева конкурсна комісія для участі в публічному захисті з 80 студентських наукових робіт (92 автори із 39 ВНЗ) добрала наукові розвідки 20 претендентів, які представляли різні виші України. Безпосередню участь у конкурсі-захисті взяли 19 студентів: за умовами змагання саме вони мали отримати одне з трьох призових місць.

Учені досліджували моделювання та планування фінансової діяльності, зокрема комплекс моделей оцінки рівня соціально-економічного розвитку і конкурентоспроможності країни, математичні моделі господарської діяльності підприємства, можливості комп’ютеризованої системи управління сільськогосподарським підприємством на основі прогнозування його економічного стану, комп’ютерну підтримку процесу розміщення коштів у діяльності закладу, розробляли кошторис на основі запропонованої концепції удосконалення методів і механізмів оптимізації видатків бюджетних установ, методику оцінки частки економічно активного населення України, застосовували математичні методи та моделі в управлінні інноваційними витратами підприємства (аспекти економічної безпеки, моделювання ключових аспектів функціонування фінансових пірамід) тощо.

За результатами проведених досліджень свої доповіді на актуальні теми представили Наталія Васьківська та Владислава Холод – «Взаємозв’язок рівня зайнятості та заробітної плати в українському суспільстві на підґрунті адаптивної динамічної моделі» (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана). Ксенія Касьянова продемонструвала свої практично орієнтовані моделі з теми «Використання багатоканальної системи з відносним пріоритетом на гірськолижному курорті» (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). Яна Костяна та Микола Попадик розглянули «Дослідження впливу «Brexit» на фондовий ринок ЄС мережно-ентропійними методами» (Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького). Тетяна Мудрук висвітлила «Управління кредитним ризиком у мікрофінансових організаціях із використанням скорингових моделей». Сергій Миненко обрав вирішення актуальної проблеми в рамках «Дослідження впливу економічного розвитку країни на рівень тероризму» (Сумський державний університет). Cтудент 4 курсу економічного факультету Запорізького національного університету Владислав Чирва, який був відзначений дипломом 1 ступеня, представив доповідь «Аналіз активності користувачів мобільних додатків». За результатами конкурсу-захисту учасникам і переможцям вручили 19 дипломів 1-3 ступеня (чотири – за 1 місце, п’ять – за 2 місце, десять – за 3 місце) та 28 грамот у різних номінаціях.

Декан економічного факультету ЗНУ Алла Череп подякувала керівництву вищих навчальних закладів, які відрядили до Запоріжжя учасників змагання, та партнерам-виробничникам – за всебічну підтримку в проведенні заходу. Представник Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької облдержадміністрації Ілона Нестеренко запросила молодих і талановитих економістів працювати в органах державної влади, аби забезпечити економічне зростання регіону. Привітання учасникам конкурсу, побажання успіхів та подальшої реалізації розпочатих наукових проектів передали директор Департаменту фінансів Запорізької облдержадміністрації Сергій Медвідь, переможці попередніх конкурсів – член наглядової ради ПАТ «Мелітопольський м’ясокомбінат» Олександр Головін та асистент кафедри економічної кібернетики ЗНУ Сергій Іванов.

Учасники також змогли оглянути виставку наукових робіт викладачів економічного факультету, підготовлену науковою бібліотекою.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *