Сьогодні вранці до столичного Національного університету оборони імені Івана Черняховського завітав Президент – Верховний Головнокомандувач Збройних сил України Петро Порошенко.

Глава держави  привітав близько 170 випускників-магістрів,  слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки Національного університету оборони.

Під час виступу на урочистій церемонії  Петро Порошенко наголосив, що багато випускників університету виявили мужність і героїзм під час проведення антитерористичної операції, боронячи свободу нашої держави.

d968366d36720ba7472813feacdf0157_1490952716_extra_large

«Однак плата за нашу свободу є занадто високою. Ми схиляємо голови перед пам’яттю двадцяти трьох випускників Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, які під час проведення антитерористичної операції віддали своє життя за мирне майбутнє України», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що сьогодні у залі присутня дружина та родичі Героя України Андрія Кизила. «Зараз, коли скажеш Андрій Кизил, можливо не всі ідентифікують, хто є Андрій. А якщо скажеш, що він воював під позивним «Орел», всі чітко згадують Авдієвку, ті бої. Бо він був справжнім військовим орлом», – підкреслив Президент.

e42dda2b6db38a8de49c161f9310953d_1490953979_extra_large

За його словами, капітан Кизил «ніколи не ховався за спинами підлеглих, завжди був разом з ними і попереду, і в цьому останньому бою вів за собою бойових товаришів». «Його безсмертний подвиг – подвиг справжнього захисника рідної землі, справжнього патріота України, справжнього Героя з великої літери – вже став прикладом, на якому зростатимуть сьогоднішні та майбутні покоління українських воїнів», – підкреслив Президент.

Глава держави зазначив, що Андрій мріяв про навчання у Національному університеті оборони України і постійно готував себе до цього відповідального кроку. Але доля, на жаль, розпорядилася інакше.

2f1e590dfe723311ff1eecef18e6e202_1490951881_extra_large

Президент Петро Порошенко передав вдові загиблого капітана Андрія Кизила, удостоєного звання Герой України посмертно, орден «Золота Зірка». Глава держави присвоїв високе звання капітану Кизилу за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, розв’язаній російським агресором.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *