4 квітня 2017 року Освітній портал “Педагогічна преса” у режимі онлайн транслюватиме конференцію «Професійна освіта та підготовка робітничих кадрів: сприяння соціально-економічному та регіональному розвитку України» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Конференція відбудеться у межах проекту Європейського фонду освіти (ЄФО) «Децентралізація професійно-технічної освіти в Україні – поштовх до дій».

Учасники обговорять розвиток професійної освіти в Україні в контексті децентралізації, шляхи побудови ефективної системи та оптимізації мереж ПТО, державно-приватне партнерство та ін.

Початок заходу об 11:00

Місце проведення: готель Hilton (м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 30)

Детальна програма заходу – за посиланням.

Довідково: ЄФО – це агенція Європейського Союзу, створена 1994 р. з метою сприяння розвитку систем професійної підготовки і навчання в країнах-партнерах.

Міністерство освіти і науки України активно співпрацює з ЄФО щодо удосконалення національної системи професійно-технічної освіти відповідно до європейських стандартів. Напрями співпраці України з ЄФО:

  • навчання впродовж життя,
  • розвиток професійних навичок і кваліфікацій,
  • формування підприємливості,
  • підвищення якості професійної освіти,
  • оптимізації управління і фінансування,
  • участь у Туринському процесі.

Зокрема, ЄФО здійснює підтримку країн-партнерів шляхом аналізу їхньої політики у галузі професійної освіти і навчання на основі фактичних даних під назвою «Туринський процес».

Система ПТО аналізується щодо критеріїв зовнішньої ефективності (демографія, економіка, ринок праці, задоволення соціальних потреб) та внутрішньої ефективності (якість професійної освіти в аспектах професійних і освітніх стандартів, матеріально-технічної бази, кадрового потенціалу, управління і фінансування).

В Україні у межах «Туринського процесу» було підготовлено національні звіти за 2010, 2012, 2014 та 2016 роки.

Окрім того, у 2013-2014 роках в Україні реалізовано пілотний проект ЄФО «Туринський процес – розвиток потенціалу регіонів». Методологію підготовки Туринського звіту було апробовано у 5 пілотних регіонах – Дніпропетровській, Вінницькій, Сумській, Хмельницькій областях та м. Києві.

У 2016 році «Туринський процес» в Україні був дворівневим – передбачав поєднання регіонального і національного рівнів. Кожним регіоном проведено моніторинг системи ПТО. Підготовлено 25 регіональних програм розвитку економіки та системи професійно-технічної освіти.

Докладнішу інформацію можна переглянути в Зеленій книзі про децентралізацію ПТО в Україні

Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *