Під час весняних канікул у межах проекту «Діти та молодь без кордонів» з метою ознайомлення з історією, архітектурою і мистецтвом європейських країн для учнів 5 – 7 класів столичної школи №9 організували туристично-екскурсійну програму країнами Європи. Разом із вчителями Галиною Короленко, Іриною Кліменко  та Вікторією Лавринчук школярі відвідали три країни: Польщу, Чехію та Німеччину.

Стартувала екскурсія у Сторому місті – Краків. Учні дізналися історію давнього міста, побачили найстаріший у Центральній Європі  Ягеллонський університет, оглянули Головний ринок, Маріацький костел, вежу ратуші, а також рештки укріплень — ворота Флоріана і Барбакан.

Далі група подорожувала Чехією. Прага – чарівна столиця Чехії. Учні побачили та відчули таємничу атмосферу міста, відвідали головну історичну площу Старого міста: від давньої порохової башти пройшли  дорогою Королів і стали свідками параду апостолів на старовинному астрономічному годиннику. А також побували на одному з найвідоміших і найбільших міських майданів у світі – Вацлавській площі – місце багатьох історичних подій та відвідали Празький град – резиденцію чеських королів, де сьогодні живе і працює президент країни.

Мандрівка продовжилася у королівстві  мінеральних джерел – Карлових Варах. Відоме курортне місто туризму, особливо для знаменитостей, які приїжджають сюди на відпочинок та лікування мінеральними водами і чистим повітрям. Місто з чудовою архітектурою, спокійним дзюрчанням води, солодким ароматом вафель та романтичною музикою курортних оркестрів.

Далі – Німеччина, найрозвиненіша країна Європи. Учні відвідали Мейсен – порцелянове містечко  розкоші та витонченості.  Тут все незвичайно і гарно, звідси кожен забрав з собою частинку маленької казки. У Мейсені була заснована Саксонська порцелянова мануфактура, на якій виготовляли “біле золото” для усіх монархів Європи. Місто прикрашають мальовничі і милі будиночки, над Ельбою височить величний замок Альбрехтсбург, а на дзвіниці Фрауенкірхе дзвонять порцелянові дзвіночки. Діти прогулялися казковими вуличками і насолодилися незабутньою атмосферою.

Завершили подорож у древній столиці Саксонії – Дрездені.  Сім століть місто було резиденцією герцогів та королів. Чудові архітектурні ансамблі, скарби музеїв, колекції живопису та незабутні краєвиди Ельби – це Дрезден.

Учні відвідали  Дрезденську картинну галерею (Галерея старих майстрів) – всесвітньо відоме зібрання картин від епохи Відродження до бароко і класицизму .  Діти мали змогу споглядати світові художні шедеври: “Сікстинська Мадонна” Рафаеля Санті, “Христос лікує сліпого” Ель Греко, “Шоколадниця” художника Жана Ет’єна Ліотара, “Вівтар Святої Катерини” Лукаса Кранаха, а також полотна Пауля Рубенса, Сандро Боттіччелі, Ван Дейка, Джорджоне, Тиціана, Яна Ван Ейка тощо.

Юні мандрівники повернулися додому сповнені яскравих вражень, нових знань та вже з нетерпінням готуються до  нових подорожей та відкриттів.

За інформацією школи № 9 м. Києва

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *