У Міністерстві освіти і науки відкрилася фотовиставка історій дітей з аутизмом «Спектр» британського фотографа Бена Робінсона (Ben Robinson). Проект присвячений дітям з аутизмом, їхнім особливостям і сприйняттю світу. Мета виставки – показати чиновникам міністерства, що аутизм – це не тільки спектр проблем і порушень, а й спектр людських емоцій. Це можливість для чиновників наблизитися до тих дітей, які потребують підтримки і розуміння їхніх потреб і особливостей.

«Працюючи над системними змінами на рівні країни, ми багато спілкуємося з чиновниками. Вони також потребують формування розуміння дітей з аутизмом, їхніх потреб і особливостей, – розповідає Лариса Рибченко, директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім”, один із співорганізаторів виставки. – Міністерство освіти і науки є стратегічним партнером всієї аутистичної спільноти України. Тому нам було дуже приємно, що вони відкрили двері свого міністерства для фотопроекту «Спектр» і висловили великий інтерес до живих історій дітей. Таке партнерство дуже багато значить для всіх нас. Воно свідчить про те, що нас чують, розуміють і йдуть назустріч”.

Під час презентації фотопроекту начальник відділу дошкільної освіти МОН України Тамара Панасюк зазначила: “Міністерство освіти і науки України готове до співпраці з усіма, хто піклується про щасливе дитинство для кожної дитини. А знання дорослих про особливості дитини, в тому числі з аутизмом, нададуть можливість використовувати ці знання з користю для них».

Героями фотопроекту Бена Робінсона стали вихованці запорізького громадського об’єднання «Здолаймо разом». Саме завдяки запорізьким партнерам фотопроект був реалізований і почав свій шлях містами України.

“Однією з цілей нашої організації є інформування про проблему аутизму. Часто чую як аутизм намагаються прикрасити або навпаки – показати його в найстрашніших проявах. Нам же захотілося відкрити завісу у світ сімей, які виховують особливих дітей, адже аутизм це не тільки про особливу людину, це ще про життя його рідних», – каже Тетяна Карабліна, глава громадської організації “Здолаймо разом” (Запоріжжя).

«Мені дуже сподобалося те, що мої фотографії несуть позитивні емоції, хоча сама тема дуже важка, – розповідає Бен Робінсон. – Спочатку я планував фотографії в чорно-білому кольорі, але потім вирішив не ховати тих фарб, які присутні в житті дітей з аутизмом».

Для Євгенії Панічевської, голови Асоціації батьків дітей з аутизмом та співорганізатора фотовиставки, у фотовиставці «Спектр» виявилося багато особистого: “Те, що важливо особисто для мене у фотографіях Бена Робінсона – це відчуття присутності. Я ніби впізнаю своїх дітей – по руху рук, по погляду, за беззахисності; батьків по якійсь страждаючій любові. Проблеми дітей вирішують дорослі. Чим краще комунікація між ними, тим щасливіші діти”.

Бен Робінсон – британський фотограф-фрілансер, який багато подорожував по сходу України, працював з евакуйованими від війни людьми, а також з ветеранами. Його фото були виставлені на виставці ЄБРР в Лондоні під час круглого столу під головуванням Станіслава Вакарчука, на виставці «Тендітна Незалежність» у Посольстві України в Лондоні. Колекція зображень Бена «Все ще переміщені» була представлена ??у виставковому залі Леді Маргарет (Lady Margaret Hall) в Оксфорді в червні 2016 року.

Виставка, що розташована в холі Міністерства освіти і науки на першому поверсі, працюватиме до 7 квітня, в рамках всесвітнього місячника інформування про аутизм.

Довідково

Аутизм або розлад аутистичного спектра, узагальнює широкий діапазон станів, що характеризуються проблемами з соціальними навичками, повторюваними поведінковими елементами, проблеми з промовою і невербальної комунікацією, а так само унікальними можливостями і відмінностями (від норми). Єдиного “аутизму” не існує, є безліч його видів, причиною яких є комбінація генетичних і зовнішніх чинників. У середньому 1 з 68 новонароджених дітей перебуває на аутистичному спектрі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу