Підготовка до впровадження проекту RISE «Розвиток сталого сільського господарства – 360° оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку» розпочалася в Сумському національному аграрному університеті ще навесні минулого року.

RISE – це програма оцінки стабільного розвитку господарств (Response-Inducing Sustainability Evaluation), розроблена в Бернському університеті (Bern University of Applied Sciences), і вже успішно застосована у понад 2 500 фермерських господарств 53-х країн світу. Цінність програми полягає в системному аналізі та отриманні практичних висновків про вплив діяльності фермера на стан земельних ресурсів, рівень залежності від енергоносіїв, якість захисту рослин та потенціал використання землі.

І ось у лютому 2017 року СНАУ спільно з Бернським університетом прикладних наук  (Інститут сільського господарства, лісництва та продовольства) за підтримки Нестле Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні приступив до реалізації проекту, метою якого є поліпшення життя місцевих фермерів та їхніх сімей. Для оцінки та управління економічною, екологічною та соціальною діяльністю фермерських господарств України будуть розроблені відповідні методи та засоби. У рамках проекту пропонується застосовувати підхід, що заснований на принципах RISE-методу і передбачає активне залучення широкого кола учасників.

За 12 місяців реалізації проекту заплановано проведення ряду заходів, як то навчальні модулі з оволодіння технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів; 360° оцінка фермерського господарства, в ході якої планується здійснення оцінки 30 фермерських господарств кваліфікованими українськими фахівцями; звіт зі сталого розвитку сільського господарства, що охопить  результати критичного аналізу стабільного сільського господарства, а також рекомендації за принципом 360° оцінки фермерського господарства та ознайомлення з результатами дослідження безпосередніх учасників проекту.

Читайте також: Парламент ухвалив постанову щодо підвищення іменних стипендій Верховної Ради України

Стабільний розвиток проекту відбуватиметься за рахунок практичних занять на базі дистанційного навчання, що є основою подальшої діяльності в межах України та поза її межами.

Медіа-центр СНАУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *