Якісне навчання для дітей з особливими потребами. 17 мільйонів гривень виділили Дніпропетровщині на впровадження інклюзивної освіти. Це кошти із державного бюджету. Вони підуть на оплату роботи педагогів, облаштування класів та придбання підручників. Про це розповіли днями під час прес-конференції у ДніпроОДА.

«Діти з особливими потребами мають право на якісну освіту. Є три форми навчання для такої малечі: спеціальна, індивідуальна та інклюзивна. Остання зараз активно впроваджується в Україні. Інклюзив дозволяє особливим дітям отримати якісну освіту та соціалізуватися», – розповіла начальник відділу дошкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти та науки ДніпроОДА Олена Ісаєва.

Діти з особливими потребами будуть навчатися у звичайних класах. З ними окрім вчителя за спеціальною програмою працюватиме асистент вчителя.

«Ми займаємося підготовкою асистентів вчителя. Для цього залучили фахівців із Бостону, які проводять тренінги і діляться своїм досвідом із нашими педагогами», – розповіла керівник товариства допомоги дітям з аутизмом «Особливе дитинство» Світлана Мігульова.

«В найближчих планах й відкриття у школах 50 медіатек. Це сучасні бібліотеки, зручні для дітей з особливими потребами. На них з обласного бюджету планують виділити 20 мільйонів гривень», – сказала радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

Щоб оформити дитину до бажаного навчального закладу, батькам треба написати заяву. Краще зробити це наприкінці цього навчального року. Так школи встигнуть підготувати умови для особливої дитини.

На Дніпропетровщині впроваджувати інклюзивну освіту почали 5 років тому. Зараз в області працює 104 школи і 210 класів. В них навчаються 276 дітей.

Інформує прес-служба ДніпроОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *