Влітку цього року 20 студентів Маріупольського державного університету візьмуть участь у культурній програмі на о. Криті у межах Року Нікоса Казандзакіса, проголошеного Міністерством культури і спорту Греції. Такої домовленості було досягнуто під час візиту ректора МДУ Костянтина Балабанова та проректора Миколи Трофименка до Грецької Республіки.

Вони обговорили усі деталі візиту з Генеральним секретарем у справах греків зарубіжжя Міністерства закордонних справ Греції Міхалісом Коккіносом. Зокрема, грецька сторона візьме на себе всі витрати, пов’язані з організацією перебування студентів на острові.

Крім того, щоб українці змогли познайомитися з творчістю видатного грецького письменника Нікоса Казандзакіса, викладачі МДУ перекладуть його найвідоміші твори українською мовою.

У Греції представники МДУ здійснили чимало важливих візитів, серед яких і зустріч з Президентом Грецької Республіки Прокопісом Павлопулосом.

Також відбулися переговори із директором Європейської організації публічного права Спиридоном Флогаїтісом. Він звернув увагу на необхідність підтримки студентів, що виїхали із зони АТО: для них організація планує розробити і профінансувати спеціальну програму.

Під час зустрічі з ректором Афінського національного університету імені Каподістрії Мелетіосом-Афанасіосом Дімопулосом сторони обговорили стажування студентів, аспірантів та викладачів МДУ на базі Афінського університету в межах програми «Еразмус+».

Культурно-освітня співпраця с Афінським університетом триватиме і за новим напрямком. МДУ надаватиме допомогу кафедрі слов’янських мов Афінського університету у викладанні української мови. Для цього до грецького вишу направлять викладачів кафедри української філології МДУ і студентів старших курсів.

За інформацією Маріупольського державного університету