Дніпропетровська обласна влада підтримує проекти з навчання студентами своїх ровесників і готова надавати під такі ініціативи приміщення та інформувати про них молодь. Про це сказала начальник відділу науки і вищої освіти департаменту освіти і науки ДніпроОДА Ірина Шумік на відкритті безкоштовних мовних курсів «Молодь для молоді».

«Підхід, коли для молоді проводять заняття їх ровесники, дозволяє уникнути певного дискомфорту, тому що вони мають однакові цінності і зацікавлення. Це дозволяє їм говорити однією мовою і на актуальні для них теми. ДніпроОДА підтримує такі ініціативи і ми вдячні нашим партнерам за співпрацю. Це дає гарні результати і можливість покращити якість занять», – зазначила Ірина Шумік

На курсах молодь вивчатиме 3 мови: англійську, німецьку, польську. Німецька та англійська обрані як найуживаніші сьогодні в світі. Польська – як своєрідний новий тренд, оскільки багато молоді їде до Польщі на навчання та роботу. Навчання триватиме два місяці, а після його закінчення учасники отримають відповідний сертифікат.

«Ми дуже сподіваємось, що цей проект буде мати успіх… Ця методика сприяє підвищенню якості отриманих знань», – зауважила Ірина Шумік.

Ініціатива з безкоштовного навчання молоді іноземним мовам проводиться уже вчетверте, розповіла координатор проекту Марина Богуславська.

«У нас набрано п’ять груп, приблизно десять осіб кожна. Ми не відходимо від граматики та основних правил, але сенс у тому, що діалог проходить «на рівних», і учасники легше сприймають інформацію», – сказала вона.

Серед викладачів – нещодавні випускники та студенти вишів Дніпра.

«Я захопився Польщею, її мовою і культурою, це стало моїм хобі. Тепер є певні навички, багаж знань, мене запросили до проекту, і я тут викладаю польську… Є викладачі, з нестачею практики, є студенти, яким важко ходити на дорогі курси. Тому така взаємовигідна можливість – об’єднати викладачів і студентів – зараз дуже актуальна», – вважає один з викладачів проекту Микола Решетняков.

Загалом навчатися будуть більше п’ятдесяти студентів. У кожного з них своя мотивація. Одна з популярних причин – вивчити мову для підняття своєї «вартості» на ринку праці.

«Я прийшов на курси німецької, тому що хочу подивитися світ, з’їздити до Німеччини і знайти там роботу», – сказав студент Олександр Кириченко

На курсах студентам дадуть базу іноземних мов, досвід спілкування у розмовному та діловому стилях і навіть сленгом.

Проект «Молодь для молоді» реалізується в рамках програми «Молодіжний лідер» Німецького товариства міжнародного співробітництва. Проект здійснює громадська організація «Європейська молодіжна спільнота» за фінансової підтримки німецьких партнерів.

Інформує прес-служба ДніпроОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *