«Наступне століття має бути духовним, або наступного століття не буде»

                                               Андре Моруа

 Днями, викладач Львівського кооперативного коледжу економіки і права Михайло Голубка брав участь у форумі «Духовно-моральна цивілізація», що відбувся у приміщенні Львівської  обласної  універсальної  наукової  бібліотеки.

Організаторами та співорганізатори Форуму були: Громадська спілка «Міжнародний Рух «Духовно – моральна цивілізація», Кафедра ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання і освіти», Інститут духовного розвитку людини Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Всеукраїнська громадська організація «Українська асоціація валеологів», Всеукраїнська культурно – освітня асоціація Гуманної  Педагогіки, Київський міський центр  Гуманної Педагогіки, ГО”Львівське  Ставропігійське  Братство” тощо.

Голова спілки та координатор форумів та круглих столів Людмила Гуцол зауважила: «Основною причиною сьогоднішньої кризи в Україні та світі стала заміна духовно-моральних цінностей матеріальними благами. Зміни, які протягом останнього десятиліття відбуваються в свідомості суспільства під впливом економіки споживання, призвели до катастрофічних економічних, морально-соціальних та демографічних наслідків для народу України: втрати відчуття цінностей, надмірного споживання товарів та послуг, потрапляння до боргових пасток, фінансових збитків, безробіття, підвищення рівня злочинності, погіршення рівня життя, розчарування, переїзду талановитих українців за кордон, народних протистоянь, війни на Сході України та кровопролиття. Подальший такий шлях та процвітання бездуховності тягне за собою звикання до смертей, занепад України і неминучість нового соціального вибуху. Милосердя, доброта, моральність, повага до людей, цінності любові, сімейної злагоди, дружби, творчої праці, прагнення до захисту природи тощо  – найвищі духовні цінності, які  неможливо купити. Лише зміна парадигми та відродження морально-духовних цінностей суспільства допоможе Україні вийти з кризи та забезпечити високий рівень життя українців.Найціннішим надбанням будь-якої держави є інтелектуальний, творчий та духовний потенціал її громадян».

Професор Ярослав Кміт доповнив: “Місія Громадської спілки «Міжнародний Рух «Духовно – моральна цивілізація» – всебічно сприяти становленню злагоди в українському суспільстві на основі загальнолюдських морально-духовних цінностей і національної свідомості”.

Основною метою проведення форуму є – висвітлення нагальної проблеми. На сьогоднішній день є чудова можливість об’єднати надбання, знання та зусилля науковців, духовенства, інтелектуальної еліти, педагогів, молоді та української спільноти для напрацювання механізмів, які дозволять відтворити процес духовного зростання нації та забезпечать  стрімкий духовний та економічний розвиток України.

З доповідями присутніх ознайомили: Людмила Гуцол, кандидат медичних наук, голова ГС «Міжнародний рух «Духовно – моральна цивілізація» на тему: « Духовність, моральність і цінності – як основа нової системи державного управління», Тетяна Тимошенко, координатор робочої групи 3 «Економічна співпраця, зони вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, Лілія Олексюк координатор робочої групи 2 «Свобода, юстиція, права людини» Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС, Нова якість суспільного діалогу та інші.

 Інформує прес-служба Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *