За ініціативи студентського самоврядування, вже доброю традицією стало у Львівському кооперативному коледжі економіки і права, напередодні Великодня, встановлення святкового деревця з писанок, щоб наповнити навчальний заклад затишком і теплом в очікуванні свята.

Великдень на Україні – одне з найбільших найсвітліших,  християнських свят, кожна домівка готується до святкування найвеличнішого свята Воскресіння Христового. Господині упорядковують хатні справи, господарі приводять до ладу подвір’я. До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки.

Для оформлення деревця був організований конкурс писанок серед студентів та викладачів навчального закладу. Як казали наші прадіди, що у світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки. Кожна писанка – це ніби маленький  світ. Тут і небо із зорями,  і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, і трибанні церкви – усе вималюване  у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.

Після конкурсу найкращі писанки милують око на святковому деревці. А найкращі писанки – усі! Такі різні  і красиві роботи, що журі, яке складалось  з адміністрації коледжу, профкому та членів з студентського самоврядування, вирішило усі писанки повісити на деревце.

Метою конкурсу – виставки є  відродження українських звичаїв та обрядовості з писанкарства, привернення уваги  до символічного значення цього невід`ємного атрибуту Великодніх свят, естетичного виховання серед студентства, водночас, це свідчення любові молодого покоління до наших українських традицій, збереження високої національної свідомості, виховання творчого сприйняття світу,  віри у велику силу Божого Воскресіння.

У житті кожного християнина Великдень – свято особливо шановане та величне. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра. А одним з елементів обрядової традиції найдорожчого з свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком і тому мені також захотілось прийняти участь в конкурсі, організованим моїми однолітками. Нехай як найшвидше закінчується війна, щоб всі родини були разом та щасливі, адже Великдень – родинне св’ято»? – зауважила учасниця конкурсу.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *