Донецький юридичний інститут МВС України має багаторічний досвід використання найбільш ефективних технологій навчання та розвитку висококваліфікованих юристів, у якому особлива увага приділяється проведенню різноманітних освітніх та наукових заходів, що сприяють всебічному розвитку якостей, необхідних юристу.

В інституті професором Володимиром Філоновим  ще з 1996 року започатковано наукову школу з кримінології та кримінального права, яку на сьогоднішній день продовжує розвивати нова інтелігенція вчених інституту. Серед них  доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Єгор Назимко; доктор юридичних наук, доцент Сергій Халимон; кандидати наук Анна Політова, Сергій Лосич, Андрій Данилевський, Євгенія Пилипенко, Юлія Данилевська.

Міністерство освіти і науки України, вирішуючи питання організації і проведення першої в історії незалежної України олімпіади з кримінального права, високо оцінило здобутки Донецького юридичного інституту МВС України, тому обрало базовим вищим навчальним закладом заходу саме ДЮІ, що ще раз підкреслює державницький підхід до підтримки вишів-переселенців, позицію МОН України в питаннях діяльності вищих навчальних закладів Донбасу.

11 квітня співробітники Донецького юридичного інституту МВС України гостинно зустріли учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, у якому взяли участь понад півсотні студентів, що представляли 18 вищих навчальних закладів зі всіх куточків України.

У приміщенні загальної бібліотеки вишу об 11 годині голова організаційного комітету, ректор Донецького юридичного інституту МВС України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України Віктор Бесчастний урочисто відкрив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права. У вступному слові ректор ДЮІ висловив слова щирої вдячності Міністерству освіти і науки України за те, що саме Донецький юридичний інститут МВС України обрано базовим вищим навчальним закладом для проведення заходу всеукраїнського рівня, мета якого визначити кращих знавців кримінального права серед студентів та курсантів.

Також Віктор Миколайович у своєму зверненні до учасників олімпіади зазначив: «Незалежно від результатів сьогоднішніх випробувань ви вже підтвердили високий рівень своїх знань, адже є переможцями І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади. Я впевнений, що всі учасники не тільки отримають можливість виявити ґрунтовні знання в галузі кримінального права, а й продемонструють свою креативність, отримають нові корисні знання і навички, потоваришують з однолітками з інших навчальних закладів, матимуть змогу поспілкуватися з провідними вченими нашого інституту».

Спільне фото, ароматна кава, запашний чай та ласощі стали приємним завершенням урочистостей, після чого учасників олімпіади запросили до навчальних аудиторій для виконання завдань першого дня ІІ етапу, що полягали в індивідуальному розв’язанні тестів з кримінального права. В аудиторії на учасників вже чекали члени журі та організаційного комітету, які провели інструктаж щодо порядку виконання тестових завдань та правил поведінки під час олімпіади. Із завзяттям та жагою до перемоги кожен приступив до завдань, оскільки усвідомлював велику відповідальність не тільки за себе особисто, а й за свій навчальний заклад взагалі.

По закінченню індивідуального туру олімпіади на учасників чекав приємний сюрприз – екскурсія визначними місцями гостинного Кривого Рогу, адже організаторам хотілося б, аби гості запам’ятали це місто не лише як металургійний центр країни, а і як сучасне красиве місто, що шанує свою історію славиться своїми традиціями та впевнено розвивається.

Другий день олімпіади розпочався з оголошення результатів за підсумками проведення індивідуального туру.

Голова журі, доцент кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент Юрій Пономаренко  у своєму вступному слові спершу привітав усіх присутніх із відкриттям другого дня олімпіади, після чого назвав імена тих учасників, які відповідно до рейтингу посіли місця з 50-го до 23-го та наголосив на тому, що кожен із них вже є переможцем, оскільки має честь представляти свій навчальний заклад на заході всеукраїнського рівня та увійшов до п’ятдесяти кращих юних знавців кримінального права з усієї країни, що засвідчать відповідний сертифікат учасника олімпіади. Далі були названі наступні учасники, які отримають дипломи ІІІ ступеня, тобто ті, які посіли ІІІ місця.

Стали відомі  імена п’ятьох переможців, імена кращих із кращих знавців кримінального права, яких буде нагороджено почесними дипломами І ступеня:

–         Архіпова Тетяна Євгенівна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;

–         Ходарєва Віолета Ігорівна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;

–         Туваклієва Мадіна Мустафаївна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;

–         Савчук Дмитро Валерійович, студент Національного університету «Одеська юридична академія»;

–         Костюшко Наталія Олександрівна, курсантка Інституту кримінально-виконавчої служби.

Після оголошення індивідуальних результатів Юрій Анатолійович зачитав загальнокомандний рейтинг вишів, представники яких брали участь в олімпіаді, звертаючи увагу присутніх та націлюючи самих учасників на те, що дані показники не є кінцевим результатом та можуть суттєво змінитися після виконання завдань групового туру олімпіади.

Заступник голови організаційного комітету, доцент кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права ДЮІ, кандидат юридичних наук, доцент Коміссаров Микола Леонідович познайомив команди-учасниці із завданнями, які чекають на них у ході роботи другого дня: детальний кримінально-правовий аналіз змісту відеосюжету та законопроекту щодо меж необхідної оборони. Групи учасників були сформовані відповідно до навчального закладу, який вони представляли. Кожній команді було надано пакет із завданнями творчого характеру, у ході виконання яких учасникам було необхідно проявити гнучкість своїх знань у галузі кримінального права.

Напружена, але плідна робота команд протягом другого дня олімпіади була гідно, а головне – об’єктивно оцінена висококваліфікованим журі.

… І ось – мить до оголошення переможців. Зала загальної бібліотеки інституту знову зібрала учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, шановне журі та членів оргкомітету заходу.

Приємні слова для кожного учасника олімпіади вкотре пролунали від голови журі – Пономаренка Юрія Анатолійовича, який, підводячи підсумки насиченої та плідної дводенної роботи, відзначив провідну роль Донецького юридичного інституту в організації і проведенні заходу всеукраїнського рівня, який вперше проводиться в нашій незалежній Державі.

Після вітальних слів, що лунали на адресу учасників та організаторів олімпіади, право вручити дипломи переможцям та сертифікати учасникам було надано проректору Донецького юридичного інституту, капітану поліції Нестерову Денису Ігоровичу.

Приємно зазначити, що у загальнокомандному змаганні І місце виборола команда з Тернопільського національного економічного університету, а ІІ місце розділили аж три виші – Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та інститут кримінально-виконавчої служби. Такі високі результати команд-переможців говорять про глибокі фахові знання представників вищезазначених ВНЗ.

Наостанок спільне фото учасників з омріяними сертифікатами та дипломами, що підтверджують високий рівень знань і неабияку жагу до перемоги. Цей захід (як і ці фото) обов’язково увійде в історію вишу-переселенця, який з гордістю і гідно провів ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права.

19

 

Вікторія Моргун, група зв’язків з громадськістю ДЮІ,

фото: Володимир Сілка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *